První turecká výhra v Beleku. Ševci zdolali 2:1 ruský Krasnojarsk

BELEK - Po porážce 0:2 s kazašským Kajratem Almaty si zlínští fotbalisté ve druhém utkání v tureckém Beleku spravili náladu. Druholigový ruský Krasnojarsk, který pošilhává ze čtvrté příčky po nejvyšší soutěži, zdolali 2:1.

Ani v prvním duelu proti velmi kvalitnímu soupeři z Kazachstánu ale podle asistenta trenéra Jana Somberga Zlínští nepropadli. „Hrálo se hodně rychle, soupeř dvakrát nádherně ve druhé půli vymetl šibenici, my jsme měli řadu šancí, ale úspěšní jsme nebyli,“ poznamenal.

Proti Krasnojarsku Zlínští vedli brankami Gajiče z konce první půle, ve druhé se trefil Traore. Gólová kompenzace ruského celku přišla z penalty.

V základní sestavě dostal příležitost brankář Švenger, obránci Bačo a Hubáček, stejně jako záložníci Bartolomeu a Masař.

Poslední zápas tureckého soustředění hrají Zlíňané v sobotu proti účastníkovi Ligy mistrů bulharskému Razgradu.

Z pobytem vládne spokojenost, podmínky pro přípravu velmi slušné. „Přírodní trávníky, regenerace, místy na sluníčku i dvacet stupňů, vynikající nálada i v jídelně, třikrát denně lukulské hody, musíme se hlídat, aby nás letoun bezpečně dopravil zpátky,“ smál se Somberg.