Švédská pohádka má happy end, do Zlína putuje zlato!

ZLÍN, MALMÖ - Švédská pohádka jménem Zlín na Malmö open má šťastný konec! Zlínští sledge hokejisté dokázali ve finálovém klání bojovností porazit norské Oslo 2:1 a odšpuntovat tak šampaňské. LAPP si tak neskutečně vylepšil bilanci z tohoto turnaje, kde je sice už poosmé, každopádně nikdy nedopadl lépe jak šestý. Zlatí hoši se ihned po zápase vydávají na dlouhou zpáteční cestu, která bude jistě velmi zajímavá.

ZLÍN – OSLO 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Sestava Zlína: Matoušek – Julina, Doležal, Z. Hábl, Kubeš, Krupička, D. Hábl, Stodůlka, Palát, Slováček
Branky a nahrávky: 23. Z. Hábl, 38. Kubeš (Palát) – 38.
Statistiky: Vyloučení: 3:1 Využití: 0:1 V oslabení: 1:0 Střely na branku: 14:12 (4:3, 4:3, 6:6)

V úvodu utkání začali lépe norští hráči, kteří na dobré čtyři minuty dostali Zlín pod tlak. Následně si LAPP zahrál díky zbytečnému faulu soupeře přesilovku, gólový účet zápasu se však neotevřel. Před první pauzou ještě solidní pokus vyslal od kruhu Julina, ovšem pouze do lapačky brankáře Tigers.

V prostředním dějství dobře našel Kubeš mezi kruhy volného Davida Hábla, i jeho pokus ale skončil v pohotové lapačce brankáře Denga. A když zbytečný faul Paláta Zlín v oslabení přečkal, šel do vedení. V čase 22:04 rozvlnil síťku skrytou střelou Zdeněk Hábl! – 1:0. Oslo znervóznělo, ale do druhé přestávky už se stav i díky gólmanovi Matouškovi nezměnil.

Na začátku třetí třetiny se museli Zlínští dvakrát bránit oslabení, a navíc při tom druhém odskočili do dvoubrankového vedení! Ujel v něm Pavel Kubeš a uspěl – 2:0! Již za půl minuty ale Oslo snížilo, přesilovku tak nakonec využilo…

Následovalo sedm perných minut pro celý Zlín, čas utíkal neskutečně pomalu… Nakonec ale dvě sekundy před koncem uskočil Norům puk do středního pásma, čímž odstartovaly oslavy.