Filmový uzel Zlín nabízí výstavu malíře, který se inspiroval i v pitevně

Foto: Filmový uzel ZlínFoto: Filmový uzel Zlín
Foto: Filmový uzel Zlín
Kultura 14. 2. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Ve Filmovém uzlu Zlín je k vidění nová výstava malíře Radka Petříčka, který se zaměřuje na plastickou anatomii a který se při své tvorbě inspiroval i mrtvolami. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Filmového uzlu Zlín Petra Svěráková.

Vernisáže výstavy Anatomické kresby a obrazy Radka Petříčka se zúčastnila také vnučka Tomáše Bati mladšího Rosemarie Blyth Baťa. "Jsem velmi ráda, že se do areálu slavných filmových ateliérů na zlínském Kudlově znovu vrací život. Jména jako Hermína Týrlová či Karel Zeman jsou známá po celém světě. Je obdivuhodné, jak se místní lidé snaží o to, aby tomu tak bylo i nadále," poznamenala během vernisáže Rosemarie Blyth Baťa.

Radek Petříček je restaurátor, malíř a pedagog, který mimo jiné vyučuje také na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Ve své tvorbě se zaměřuje na plastickou anatomii a inspiraci pro svá díla hledal dokonce na pitevně. "Není to jednoduché, ale až tam zjistíte, že i člověk po smrti může být pro tuto tvorbu velmi inspirativní a obohacující. Na svých dílech, která zde vystavuji, jsem pracoval pět let," přiblížil Radek Petříček.

Jako asistent profesora Borise Jirků v ateliéru figurální kresby byl konfrontován se současným uměním, které spolu s poctivým řemeslem zanechává v jeho dílech originalitu. Radek Petříček nedávno dokončil publikaci o anatomii, která vyjde už za měsíc.

"Návštěvníci výstavy si mohou prohlédnout více než 60 figurálních i anatomických kreseb, obrazy malované olejem a dokonce také videoprojekci na téma mimika," doplnila mluvčí Filmového uzlu Zlín Petra Svěráková.

Výstava Radka Petříčka potrvá v prostorách Filmového uzlu Zlín až do 9. března. Den před ukončením výstavy, tedy 8. března, se na stejném místě uskuteční od 9.00 hodin workshop pod vedením autora výstavy na téma Mimika obličeje. Kurs je určený pro odbornou i laickou veřejnost.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam