Sociální služby města Kroměříže mají nové vedení

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 15. 2. 2017 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Na počátku února došlo ke změně na pozici ředitele Sociálních služeb města Kroměříže. Dosavadního ředitele Ivo Vojtka, který odešel do důchodu, nahradila nová ředitelka Dagmar Klučková. Ta mimo jiné hodlá zapracovat na posílení povědomí o práci v sociálních službách, server Zlin.cz o tom informovala za kroměřížskou radnici Šárka Kučerová.

Dagmar Klučková v oblasti sociálních služeb a sociální práce není žádným nováčkem, pracuje tu téměř 20 let. Za nejvýznamnější pro svou funkci – předchozí i současnou - považuje především praktickou zkušenost s prací v sociálních službách od přímé péče s klienty, přes sociální práci až vedení domova pro lidi se zdravotním postižením. Na své současní pozici využije rovněž zkušenosti z kontrolní a metodické činnosti v oblasti sociální práce, plánování sociálních služeb, a to díky svému působení na Krajském úřadu ve Zlíně.

"Snahou mou a mých kolegyň či kolegů působících v sociálních službách je poskytovat v Kroměříži komplex sociálních služeb, který bude reagovat na aktuální potřeby občanů a zajišťovat jim kvalitní, efektivní a dostupné poskytování sociálních služeb," řekla Dagmar Klučková. Velmi často je podle ní oblast sociálních služeb opomíjena, a to zejména její finanční ohodnocení. "Přitom se jedná o velmi náročnou práci, kterou si dovolím přirovnat k práci v oblasti zajišťování dlouhodobé zdravotní péče. Pracovníci v sociálních službách pečují a poskytují podporu potřebným lidem a dělají to často na základě svého vnitřního přesvědčení. Snad můžu říci, že jejich práce je pro ně posláním. Byla bych velmi ráda, kdyby se do budoucna podařilo více pozitivně posílit povědomí o práci v sociálních službách, a to nejen na území města Kroměříže," doplnila Klučková.

Sociální služby města Kroměříže jsou příspěvkovou organizací zřizovanou městem Kroměříží. Jedná se o soubor registrovaných sociálních služeb, které poskytují podporu a péči lidem, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci. Cílem sociálních služeb je vycházet z individuálně určených potřeb lidí, podporovat rozvoj jejich samostatnosti a motivovat je k činnostem, které nepovedou k dlouhodobému setrvávání nebo prohlubování nepříznivé sociální situace. Při zajišťování podpory a pomoci se vždy dbá na zachovávání lidské důstojnosti. Díky Sociálním službám města Kroměříže a jejich téměř 400 pracovníkům mohla být loni poskytnuta péče 627 uživatelům sociálních služeb. Podařilo se zabezpečit podporu a pomoc nejenom potřebným lidem, ale také jejich rodinným příslušníkům.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam