LYŽAŘSKÁ SEZONA: Sněhu je na horách v kraji stále dostatek

ZLÍNSKÝ KRAJ - Hory ve Zlínském kraji stále hlásí dostatek sněhu a na své si tak přijdou lyžaři i běžkaři. Milovníci běžek se navíc mohou zúčastnit i nočního závodu ve Velkých Karlovicích, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

Ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích leží na sjezdovkách kolem 50 centimetrů přírodního a umělého sněhu. Od čtvrtku 16. do soboty 18. února si lyžaři mohou užít večerní lyžování na sjezdovce Razula, a to od 18.30 do 21.00 hodin. Areál pak nabízí i jeden sladký bonus - k rannímu a celodennímu skipasu dostanou lyžaři v ceně kousek čerstvého frgálu a šálek kávy nebo čaje v Gril srubu Razula přímo u svahu.

Ve všední dny mohou lyžaři využít také akci Lyžuj a plav: k celodennímu nebo večernímu skipasu Razula získají hodinový vstup zdarma do termálních bazénů relaxačního centra Wellness Horal.

V sobotu 18. února odstartuje pátý ročník Valachy tour, a to závodem na běžkách nazvaným Noční stopa Valachy. "Loni nám počasí nepřálo, pro nedostatek sněhu jsme museli běžky na poslední chvíli zaměnit za závod v běhu. Zato letos si to vynahradíme. Podmínky pro běžky ve Velkých Karlovicích jsou výborné, přírodního sněhu je dost, stopy jsou kvalitní a pravidelně upravované," řekl prezident Valachy tour Vladimír Sušil. Pro závodníky bude připravena trasa dlouhá 15 kilometrů vedená údolím Léskové ve směru k hotelu Horal a zpět k hotelu Galik, kde bude start, cíl i zázemí i s možností převlékání a občerstvení. První závodník vyrazí na trať v 18.00 hodin. "Podmínkou účasti je z bezpečnostních důvodů čelovka. Závod se běží výlučně klasickou technikou," dodal Vladimír Sušil.

Běžkařům je určena i víkendová akce u hotelu Galik. Zájemci si zde mohou otestovat běžky Fisher a navíc pro účastníky nočního závodu Noční stopa Valachy zde bude možnost bezplatného zapůjčení testovacích běžek do závodu. Testování běžek začíná v 17.00 hodin.

Výborné lyžařské podmínky panují také ve velkokarlovickém Ski areálu Synot Kyčerka. Na sjezdovkách leží 60 až 90 centimetrů sněhu. Lyžovat se tu dá denně od 8.00 do 16.00 hodin. Večerní lyžování se koná tradičně vždy v úterý, čtvrtek a sobotu, a to od 18.00 do 21.00 hodin. Tentokrát ale provozovatelé areálu připravili jedno večerní lyžování navíc, a to v pátek 17. února na sjezdovce Vyhlídková u Hospody Kyčerka.

V neděli 19. února se uskuteční třetí kolo soutěže Pohár Kyčerka 2017, tentokrát s podtitulem O pluskovjanskú lyžu. Klání je určeno nejmenším lyžařům a kvůli závodu bude od 13.00 hodin uzavřena sjezdovka Výuková I. První závodník vyjeden na trať ve 13.30 hodin. Celkový vítěz tříkolového závodu se může těšit na nové lyže.

Skvělé lyžařské podmínky hlásí Svah Zlín - areál J. Šperky. Na sjezdovce tu momentálně leží přibližně 90 centimetrů technického a přírodního sněhu. V provozu jsou oba vleky. Provozní doba je během víkendů a státních svátků od 9.00 do 19.00 hodin. V pracovní dny zde vleky jezdí od 10.00 do 19.00 hodin. Na lyžaře čeká umělý svah dlouhý 290 metrů s převýšením 46 metrů.

Celkem čtyři sjezdovky jsou v provozu i v lyžařském středisku Stupava na Uherskohradišťsku. Funguje zde 350 metrů dlouhá Červená sjezdovka, 500 metrů dlouhá sjezdovka Červená 2, 170 metrů dlouhá Modrá dětská sjezdovka a také 70 metrů dlouhá Modrá dolní sjezdovka. Na svazích je od 40 do 70 centimetrů sněhu. Lyžařské středisko je v provozu denně od 8.30 do 20.30 hodin, v pátek je pak provoz ještě o 30 minut prodloužen.

Na své si přijdou i lyžaři na Kroměřížsku. Například na sjezdovkách ve Ski areálu Troják v Hostýnských vrších leží 70 až 150 centimetrů sněhu. Provozní doba je od 9.00 do 20.00 hodin.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam