Golemové jdou do velkého fotbalu

Foto: Tomáš HalamíkFoto: Tomáš Halamík
Foto: Tomáš Halamík
Sport 15. 2. 2017 | Autor: Tomáš Lachtan

ZLÍN - Univerzitní tým amerického fotbalu Zlín Golems letos dosáhne dalšího milníku. V sezóně 2017 bude poprvé hrát „jedenáctkovou“ formu tohoto nejtvrdšího sportu u nás. To kromě většího počtu hráčů na hřišti slibuje i urputnější bitvy a vyšší diváckou atraktivitu.

Možná jste v médiích zachytili v poslední době informace o Superbowlu (finále americké národní fotbalové ligy). Tento svátek sportu opět lámal rekordy ve sledovanosti po celém světě a přinesl strhující sportovní příběhy. Málokdo ale ví, že na nejpopulárnější americký sport se můžete podívat i ve Zlíně. Již v dubnu totiž začíná sezóna zlínským Golemům, kteří pod záštitou Univerzity Tomáše Bati nastoupí ke své druhé sezóně. A na jaké se můžeme těšit změny?

„Nejviditelnější změnou je samozřejmě nárůst počtu hráčů na hřišti. Zatímco v minulé sezóně nás nastupovalo osm na osm (Tento formát soutěže byl určen začínajícím klubům), letos nás bude stát na trávníku jedenáct proti jedenácti. To přináší mnoho nových možností pro útok, ale ještě více výzev pro obranu,“ uvádí tiskový mluvčí Golems Tomáš Halamík.

„Zásadní změnou bude také hřiště, které se podstatně rozšíří, aby poskytlo prostor novým typům akcí. Drobné změny nás čekají také v pravidlech, které se kromě tréningů učíme i na hodinách teoretické přípravy na univerzitě,“ dodává Halamík.

Přechod na větší fotbal není jen tak. Klub musel nabrat mnoho nových hráčů a nábory ani tak nejsou u konce. „Vzhledem k tomu, že potřebujeme jedenáct útočníků, jedenáct obránců, mnoho hráčů na speciální pozice a také náhradníky, je ideální mít na soupisce kolem padesáti hráčů a věřte mi, že všichni si zahrají,“ uzavírá Halamík.

Kdo máte chuť hrát za Golemy, máte stále možnost. Nábory jsou otevřeny široké veřejnosti. Více na http://www.zlingolems.cz/stan-se-golemem/

Partnerem jediného týmu amerického fotbalu ve Zlínském kraji je společnost Avonet a mediálním partnerem je zpravodajský server Zlin.cz.

Fotogalerie

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam