Zlínská nemocnice zruší od soboty zákaz návštěv

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 17. 2. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně zruší od soboty zákaz návštěv, který vyhlásila kvůli chřipkové epidemii. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí nemocnice Karla Havlíková.

Zákaz návštěv v nemocnici platil od 9. ledna. Důvodem byla počínající chřipková epidemie. Nyní už se situace zlepšila. „Od soboty zrušíme zákaz návštěv na doporučení Krajské hygienické stanice Zlínského kraje,“ informovala Havlíková. Lidé tak budou moct navštěvovat své blízké na lůžkovém oddělení.

Hygienici vydávají doporučení zakázat návštěvy nemocnicím, aby se kvůli zvýšenému počtu nemocných v kraji nešířila chřipka mezi pacienty. Většinou zdravotnická zařízení na doporučení reagují a návštěvy zakážou do doby, než dostanou od hygieniků informaci, že se situace zlepšila a je vhodné návštěvy povolit.

V první půli ledna byl počet nemocných kolem 1500 na 100.000 obyvatel, na konci ledna se počet přehoupl přes 2000. Zlínský kraj má kolem 600 tisíc obyvatel. Nyní opět klesl pod 2000 a některé nemocnice už zákaz návštěv odvolaly v týdnu. Týkalo se to okresů Kroměřížsko, Vsetínsko a Uherskohradišťsko. Od soboty se k nim přidá i zlínská nemocnice.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam