Zlínská knihovna vyhlásila soutěž o nejlepší babičku čtenářku

Ilustrační foto (Foto: Krajská knihovna Františka Bartoše)Ilustrační foto (Foto: Krajská knihovna Františka Bartoše)
Ilustrační foto (Foto: Krajská knihovna Františka Bartoše)
Co se děje 17. 2. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně vyhlásila soutěž o nejlepší babičku čtenářku. Nominovat kandidátky lze do 3. března, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí knihovny Ludmila Plačková.

Knihovna se zapojila do projektu Čtenář roku. „Březen je měsícem čtenářů. Knihovny po celé republice připravují různé akce, kurzy a pořádají soutěže. Jednou z nich je právě Čtenář roku, kterou vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky,“ informovala Plačková.

Tradice oceňování nejlepších čtenářů začala v roce 2011. „Po kategoriích jako táta čtenář nebo čtenářská třída přišla na řadu babička. Je to fenomén české literatury. Podle Boženy Němcové je babička moudrá, laskavá, starostlivá žena, která nám nejen pomáhá vychovávat děti, ale stává se i rádkyní širokému okolí. Právě proto bychom měli letos vzdát hold všem babičkám a ocenit je,“ uvedla Plačková.

Nominaci je možné zasílat do 3. března. Formulář lze vyplnit na adrese http://bit.ly/babickactenarka nebo je potřeba vyplnit nominační lístek v Ústřední knihovně v 15. budově Baťova institutu a v obvodních knihovnách na Jižních Svazích, na Dílech a v Malenovicích. „Účastnit se může každá babička, která má platnou roční registraci do naší knihovny a je aktivní čtenářkou,“ upřesnila pravidla soutěže vedoucí oddělení pro děti Jana Hoferková.

Vylosovaná babička čtenářka bude pozvaná na slavnostní vyhlášení a předávání cen, které se uskuteční při Večeru s Andersenem 31. března.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam