FOTOGALERIE: Ve Vsetíně vzpomínali na zesnulou rodačku Jarmilu Šulákovou

 Zaplněný sál kina Vatra zavzpomínal na Jarmilu Šulákovou (Foto: Jiří Žůrek) Zaplněný sál kina Vatra zavzpomínal na Jarmilu Šulákovou (Foto: Jiří Žůrek)
Zaplněný sál kina Vatra zavzpomínal na Jarmilu Šulákovou (Foto: Jiří Žůrek)
Co se děje 17. 2. 2017 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN – Přes 500 lidí přišlo ve Vsetíně do kina na vzpomínkovou akci rozloučit se s vsetínskou rodačkou a zesnulou zpěvačkou lidových písní Jarmilou Šulákovou, která o víkendu po krátké nemoci zemřela v 87 letech. Mezi nimi byli přátelé i lidé, se kterými spolupracovala, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová.

Rozloučit se přišlo mnoho lidí. „Vzpomínku na královnu valašského folkloru, jak se Šulákové přezdívalo, zprostředkovali zpěváci Josef Laža a Zdena Straškrabová, cimbalistka Růžena Děcká, Miroslav Ekart ze souboru Vsacan, za Český rozhlas Ostrava Rudolf Piskala, za cimbálovou muziku Technik Pavel Rokyta a jeho bratr Jan, za Brněnský orchestr lidových nástrojů Milan Zelinka, za Valašské muzeum v přírodě Jindřich Ondruš, paní Drahomíra Hofmanová, dcera akademického malíře Karla Hofmana, který namaloval obraz Jarmily Šulákové, jenž dominoval pietnímu místu, dále hudební publicista Karel Prokeš, za kapelu Fleret Zdeněk Hrachový a také starosta města Vsetína a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek,“ vyjmenovala Kousalová.

Podle ní se všichni při vzpomínkách shodli, že Šuláková byla optimistka, která rozdávala dobrou náladu a radost. „Vyzdvihli také její přínos k propagaci valašské kultury v mnoha zemích po celém světě. Inspirací se stala pro nastupující generaci folkloristů, když začala spolupracovat s folkrockovou skupinou Fleret. Lidovou píseň tak nenásilně dostala i k mladým lidem například na velkých festivalech,“ dodala Kousalová.

Venku v prostoru pod zasedací místností radnice je podle ní pietní místo, kde mohou lidé zapálit svíčku. Šuláková má pohřeb v pátek ve Vsetíně.

Fotogalerie

 

Komentáře


Nabídka práce

 1. Vedoucí marketingu a product manager/ka
  Avex Steel Products s.r.o.
 2. Stavbyvedoucí
  PSG-International, a. s.
 3. Mistr kovovýroby
  Avex Steel Products s.r.o.
 4. Konstruktér elektro - divize CNC
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 5. Projektový manažer
  PSG-International, a. s.
 6. Svářeči
  Avex Steel Products s.r.o.
 7. Vrtař-Sipkař
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 8. Rozpočtář-přípravář
  PSG-International, a. s.
 9. Mistr údržby - divize výroba
  TAJMAC-ZPS, a.s.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam