Zlínský kraj koupí za 8 milionů pomůcky pro nácvik záchrany lidského života

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Politika a ekonomika 17. 2. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Za více než osm milionů korun koupí letos Zlínský kraj vybavení pro školicí střediska krajské zdravotnické záchranné služby. Přístroje poslouží k osvojení zásad první pomoci i ke zvládání komplikací při složitějších resuscitací, sdělil serveru Zlin.cz Jan Vandík z tiskového centra zlínského hejtmanství.

Nácvik krizových scénářů se tak ještě více zkvalitní. „Koupí se celkem 13 jednoduchých trenažérů pro nácvik resuscitace, čtyři trenažéry pro resuscitaci s počítačovým vyhodnocováním, dva trenažéry pro laiky s pomůckou vyhodnocující resuscitaci, jeden trenažér automatického externího defibrilátoru a jeden výukový model lidského těla,“ vyjmenoval Vandík.

Podle něj je budou využívat nejen samotní zdravotničtí záchranáři, ale také ostatní složky integrovaného záchranného systému jako hasiči a policisté i zájemci o kurzy první pomoci z řad široké veřejnosti.

Kraj zaplatí jen část. „K financování využijeme finanční prostředky z Integrovaného regionálního operačního programu. Z ministerstva pro místní rozvoj jsme obdrželi rozhodnutí o poskytnutí dotace, která pokryje 90 procent nákladů. Zbylých 10 procent uhradíme z krajského rozpočtu,“ uvedl hejtman Jiří Čunek.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam