Plánované kácení stromů ve Zlíně bylo odloženo

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 17. 2. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V Březnické ulici nedaleko zimního stadionu ve Zlíně se měly v sobotu 18. února kácet stromy. Nakonec ale radnice v pátek odpoledne informovala, že kácení bylo zrušeno, serveru Zlin.cz to potvrdil mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

K zemi mělo jít několik lip, jejichž zdravotní stav už nebyl dobrý. "Prognóza jejich dalšího života je nepříznivá. Kmeny mají infekce a trpí také prosycháním," doplnil mluvčí města. Kácení bylo naplánováno i v Sokolské ulici. Zde hodlá město odstranit dva akáty a jednu vrbu - všechny tři stromy jsou havarijně nahnuté. Nakonec se ale zvuk motorových pil ani v jedné ulici v sobotu nerozezní.

"Ze závažných technických důvodů jsme museli avizované kácení nemocných stromů v Březnické ulici zrušit. Totéž platí i pro kácení stromů v Sokolské ulici. O novém termínu budeme včas informovat. Vzhledem k tomu, že v obou případech jde o akutní záležitost, předpokládám, že stromy pokácíme v nejbližších dnech," doplnil Dvořák. Za technickými problémy stojí s největší pravděpodobností závada na technice. Stromy se totiž musejí kácet pomocí plošiny.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam