LYŽAŘSKÁ SEZONA: I přes oblevu si lze ve Zlínském kraji zalyžovat

ZLÍNSKÝ KRAJ - I přes oblevu, která Zlínský kraj v posledních dnech zasáhla, si lze na řadě míst v kraji pořád kvalitně zalyžovat. Někde chystají výrazné slevy skipasů.

Oteplení nijak zásadně nenarušilo lyžařskou sezonu ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích. Sjezdovky Razula a Horal jsou v provozu a leží na nich dostatek sněhu. Dočasně mimo provoz je pouze snowtubing.

"V pátek 24. února bude hlavní sjezdovka Razula v provozu jen do 14.00 hodin místo obvyklých 16.00 hodin. Pro lyžaře proto bude v pátek připravena sleva 50 procent na celodenní skipasy a také sleva na tří a čtyřhodinové skipasy do výše 30 procent dle času zakoupení. Večerní lyžování se bude konat již ve standardním čase 18.30 až 21.00 hodin," upřesnila mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

Sobotní den si mohou lyžaři zpříjemnit gurmánským zážitkem v Gril srubu Razula, kde se budou konat Zabíjačkové hody od řezníka Ludi. V nabídce budou klobásy, jitrnice, tlačenka, bílá zabíjačková polévka, prejt se zelím a bramborem, ovarové pochoutky a další dobroty, to vše od 9.00 do 16.00 hodin nebo do vyprodání. V březnu jsou naplánovány ještě další dva víkendy se zabíjačkovými pochoutkami přímo u sjezdovky, a to 12. a 18. března.

V neděli 26. února se bude konat další dětský závod O pohár strašidýlka Razuláka na sjezdovce Horal. Malí závodníci se mohou registrovat do 12.00 hodin, start je ve 13.00 hodin. Děti závodí ve třech věkových kategoriích.

Ski areál Razula také lyžařům nabízí další akce a bonusy, například kousek čerstvého frgálu a šálek kávy nebo čaje v Gril srubu Razula k rannímu a celodennímu skipasu. Ve všední dny mohou lyžaři využít akci Lyžuj a plav, kdy k celodennímu nebo večernímu skipasu Razula obdrží hodinový vstup zdarma do termálních bazénů relaxačního centra Wellness Horal.

Zalyžovat si mohou zájemci také ve velkokarlovickém Ski areálu Synot Kyčerka. Na sjezdovkách leží 60 až 90 centimetrů sněhu. Modrá sjezdovka Vyhlídková je ale vlivem oblevy v pracovním týdnu uzavřena a v provozu bude až o víkendu. "Chceme, aby oblíbená modrá sjezdovka byla připravena pro kvalitní víkendové lyžování, proto jsme se rozhodli ji zatím kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám dočasně uzavřít. Pokud se ale počasí umoudří, otevřeme ji už v pátek. Všechny ostatní sjezdovky v areálu Kyčerka jsou však v plném provozu," řekla mluvčí holdingu Synot Magda Pekařová. Lyžovat se tu dá denně od 8.00 do 16.00 hodin.

V provozu je také Svah Zlín - areál J. Šperky. Na sjezdovce tu momentálně leží přibližně 90 centimetrů technického a přírodního sněhu. V provozu jsou oba vleky. Provozní doba je během víkendů a státních svátků od 9.00 do 19.00 hodin. V pracovní dny zde vleky jezdí od 10.00 do 19.00 hodin. Na lyžaře čeká umělý svah dlouhý 290 metrů s převýšením 46 metrů.

Celkem čtyři sjezdovky jsou v provozu i v lyžařském středisku Stupava na Uherskohradišťsku. Funguje zde 350 metrů dlouhá Červená sjezdovka, 500 metrů dlouhá sjezdovka Červená 2, 170 metrů dlouhá Modrá dětská sjezdovka a také 70 metrů dlouhá Modrá dolní sjezdovka. Na svazích je od 40 do 70 centimetrů sněhu. Lyžařské středisko je v provozu denně od 8.30 do 20.30 hodin, v pátek je pak provoz ještě o 30 minut prodloužen.

Na své si přijdou i lyžaři na Kroměřížsku. Například na sjezdovkách ve Ski areálu Troják v Hostýnských vrších leží asi 75 centimetrů sněhu. Provozní doba je od 9.00 do 20.00 hodin. Částečně upraveno je i všech osm běžeckých tras v okolí.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam