Zlín skočil do desítky. Chomutov udolal po nájezdech 4:3

ZLÍN - Tři kola před koncem extraligy jsou hokejisté Zlína v toužebně vyhlížené desítce. Na Plzeň teď mají jednobodový náskok. A dospěli k němu po výhře 4:3 s Chomutovem, kdy si diváci tradičním doplňkem, tedy slivovicí, snad museli potírat hrudní koše, aby nedostali infarkt.

Zápas se vyvíjel přímo skvěle, po první třetině a trefách Šťastného a Blaťáka – pohodově 2:0.

Úvod druhé části domácí trošku zaspali, Růžička snížil a pak se musel Kašík po minelách beků setsakramentsky činit.

Jenže ve 47. minutě ho pohotově propálil teprve šestnáctiletý chomutovský „rybízek“ Lauko.

Holík na to ovšem odpověděl gólovým bekhendem, to běžela 51. minuta.

Což ale stejně na tři body nestačilo, Vladimír Růžička ještě stačil vyrovnat.

V nastavení domácí propásli přesilovku, v nájezdech slabší jedinci kolabovali, v osmé sérií nájezdů ovšem Bukarts nařídil výhru 4:3 a skok před Plzeň na tolik důležitou desátou příčku.

Zlínští teď jedou do Olomouce a věří v neděli v početnou účast a hlasitou podporu svých fandů.