Turista Zlínek: zimní výhledy do jara

Foto: Zlin.czFoto: Zlin.cz
Foto: Zlin.cz
Turista Zlínek 28. 2. 2017 | Zdroj: Turista Zlínek

LUDKOVICE - Zima se snažila, únor dala do bílé, ale týden před jeho koncem prostě přišlo předjaří. A znát je to na mnoha místech. Někde, tedy na hřebenech hor, se ještě prohánějí běžkaři, ale ti nejobyčejnější turisté už vyrážejí pěkně po svých. Do známých míst za často nepoznanými výhledy.

Jedna taková cesta vede z Řetechova kousek od Luhačovic pěkně pozvolna dolů klesáním až do Pradlisek, spíše osady než vesnice. Určitě si tu nezapomeňte o kousek dál prohlédnout zdejší přehradu. Jak pomalu rozmrzá, ledový příkrov byl tentokrát opravdu poctivý, mnohacentimetrový, skoro až na dno.

Z Pradlisek od posledních domů vyskočíme ze silnice k lesu. Netrvá dlouho a dorazíme k bukovému porostu. Už už se stromy nadechují k oblékání do svěže zelené. Za chvíli jsme na kopci u krásného výhledu. Před očima nejen zmíněná přehrádka, ale celé široké okolí, na horizontu docela majestátná strážkyně Moravy Velká Javořina.

Pokračujeme dál při kraji lesa a časem dosahujeme oblíbené studánky. U silnice pořád chybí socha svatého Františka, kterou tu před časem někdo dosud neznámý odstranil z podstavce, ale naštěstí nestačil ukrást.

Za lepšími zážitky se vydáme nahoru lesní cestou. Na poutním místě Malenisku si prohlédneme kostel a jeho zázemí. I odsud se dá pěkně přehlédnout krajina.

Po dalším kilometru jsme u zříceniny hradu Starého Světlova. Odtud pěkně po značce zase do místa startu, do Řetechova. Cestou nás zase oblaží předjarní výhledy na několik světových stran.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam