Petr Vabroušek bude ve Zlíně vyprávět o extrémním závodu World Marathon Challenge

Petr Vabroušek (Foto: Zlín Film Festival)Petr Vabroušek (Foto: Zlín Film Festival)
Petr Vabroušek (Foto: Zlín Film Festival)
Co se děje 1. 3. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Organizátoři Festivalového půlmaratonu společně s organizací Běhy Zlín chystají ve středu 8. března v Aule Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně besedu s dlouhodobě nejlepším českým triatletem Petrem Vabrouškem. Od 18.00 hodin budou mít návštěvníci možnost poslechnout si vyprávění o extrémním závodu World Marathon Challenge, v němž musí běžci absolvovat sedm maratonů za sedm dní na sedmi světových kontinentech, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí Zlín Film Festivalu Kateřina Martykánová.

Nejlepší sportovec města Zlína Petr Vabroušek se na konci ledna umístil na celkovém 2. místě v závodě, který se kvůli své extrémní náročnosti nedá srovnávat s klasickými maratonskými běhy. Od Antarktidy až po australskou metropoli Sydney byli závodníci vystaveni neúprosným rozmarům přírody, obrovským výkyvům teplot a časovým posunům, což pořádně prověřilo jejich fyzickou připravenost i psychickou odolnost.

"Petr Vabroušek je také jednou z tváří blížícího se Festivalového půlmaratonu 2017. Druhý ročník unikátního běžeckého závodu ulicemi Zlína se stane opět součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu. Letos se festivalovým Zlínem poběží 3. června a kapacitu účastníků organizátoři navýšili na 1 500 běžců," upřesnila Martykánová.

Zájemci, kteří se chtějí 3. června postavit na start závodu, se mohou registrovat prostřednictvím www.zlinskypulmaraton.cz, kde jsou také uvedeny podrobné informace o závodu i cenách startovného.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam