V Uherském Hradišti i Uherském Brodě lidem zdarma vyšetří ledviny

Ilustrační foto (Foto: Uherskohradišťská nemocnice)Ilustrační foto (Foto: Uherskohradišťská nemocnice)
Ilustrační foto (Foto: Uherskohradišťská nemocnice)
Co se děje 2. 3. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ, UHERSKÝ BROD - V rámci Světového dne ledvin 9. března (v Uherském Brodě 8. března) připravilo oddělení nefrologie a dialýzy Uherskohradišťské nemocnice možnost bezplatného vyšetření ledvin. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Zájemci mohou přijít buď 9. března do nefrologické ambulance Uherskohradišťské nemocnice (boční vchod budovy tzv. Skleňáku, 2. patro) v čase od 6.30 do 16.30 hodin nebo předchozí den, tedy 8. března ve stejném čase, do brodské nefrologické ambulance Uherskohradišťské nemocnice sídlící v přízemí budovy staré polikliniky v Uherském Brodě (Bří Lužů 106, pod náměstím).

"Není potřeba žádné doporučení ani objednání, je však vhodné si přinést ranní moč. Příchozím bude změřen tlak a krevní cukr, vyšetřena moč, případně funkce ledvin," uvedl primář oddělení nefrologie a dialýzy Lubomír Strnadel.

V současné době trpí některým z chronických onemocnění ledvin každý desátý člověk. Řada lidí však o svém onemocnění vůbec neví, neboť nemá žádné výraznější příznaky onemocnění, popřípadě se tyto příznaky přičítají jiným onemocněním – hlavně cukrovce a vysokému krevnímu tlaku. Ledviny navíc často nebolí, takže se pacient většinou do nefrologické ambulance dostaví až v případě, že potřebuje některou z umělých náhrad funkce svých vlastních ledvin. Přitom onemocnění ledvin může odhalit i malý nález při vyšetření moče, případně vyšší krevní tlak.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam