Významní lidé regionu se setkají v krajské knihovně

pozvánka na akci (zdroj: krajská knihovna)pozvánka na akci (zdroj: krajská knihovna)
pozvánka na akci (zdroj: krajská knihovna)
Co se děje 5. 3. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně představí novou knihu rozhovorů Bohuslava Matyáše se zajímavými osobnostmi pod názvem, Rád jsem vás poznal 3.
Besedu s autorem, Karlem Pavlištíkem, Josefem Holcmanem, Antonínem Bajajou a dalšími hosty moderuje novinář a publicista Jiří Jilík, rozhovory hudebně doprovodí Muzika Vlasty Grycové, informovala server Zlin.cz Ludmila Plačková z krajské knihovny.

"V knize, kterou vydalo regionální nakladatelství Veligrad, jsou obsažena takříkajíc profilová interview s osobnostmi svým původem, životem či působením spjatými s oblastí východní Moravy, jejichž význam však hranice regionu přesahuje do celostátního i evropského měřítka," přiblížil obsah autor.

Čtenář se v knize blíže seznámí např. s etnologem a pracovníkem Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně Karlem Pavlištíkem, se spisovateli Antonínem Bajajou a Josefem Holcmanem, s výtvarníkem Zdeňkem Červinkou Targusem, divadelní choreografkou a vedoucí tanečního souboru Hradišťan Ladislavou Košíkovou, se spisovatelem, filmovým scénáristou a publicistou Jiřím Jilíkem, s lékařem, spisovatelem a folkloristou Janem Pavlíkem, s někdejším primátorem města Zlína Zdeňkem Dostálem, s řediteli zlínského a hradišťského divadla Petrem Michálkem a Igorem Stránským i s divadelním historikem Liborem Vodičkou, se zpěvačkou lidových písní Vlastou Grycovou, s kulturními pracovníky Miroslavem Potykou a Tomášem Ježkem, také počítačovým grafikem.

Bohuslav Matyáš je s většinou tázaných po léta v přátelském vztahu, a tak se ptá otevřeně a dostává se mu vzácně upřímných odpovědí. Někdejší novinář a redaktor Československého rozhlasu (v 60. letech 20. stol.), současný člen redakční rady časopisu pro kulturu a společenské dění ZVUK Zlínského kraje a spolupracovník Českého rozhlasu Olomouc vydal tři knihy rozhovorů, Rád jsem vás poznal, dvě knížky fejetonů Nalejme si čistého vína a Kýho víra! Je členem Obce spisovatelů a po rehabilitaci v roce 1990 mu bylo vráceno členství v Syndikátu novinářů ČR.

Beseda se koná ve středu 8. března 2017 v 17.00 hod. v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně. Vstup je zdarma.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam