Desátý ročník festivalu TANECVALMEZ zahájí v dubnu polská seznamka a DEKKADANCERS

Minutová seznamka (Foto: TANECVALMEZ)Minutová seznamka (Foto: TANECVALMEZ)
Minutová seznamka (Foto: TANECVALMEZ)
Kultura 13. 3. 2017 | Autor: Tisková zpráva

V sobotu 22. dubna zahájíme oslavu moderního tance s polskou skupinou Witamina T a její Minutovou seznamkou v Kulturním zařízení Valašské Meziříčí.

V sobotu 22. dubna zahájíme oslavu moderního tance s polskou skupinou Witamina T a její Minutovou seznamkou v Kulturním zařízení Valašské Meziříčí.

Její choreografie SPEED DATES show pojí tanec s divadlem a reaguje na velmi aktuální téma – konzumní společnost. S humorem a nadsázkou tematizuje uspěchaný životní styl, přehlcenou kulturu či virtuální realitu. Důkaz místo slibů? Na festivalu Połczyn Zdrój jej diváci ocenili jako nejlepší představení!

Na festival se také po letech vrací přední český soubor DEKKADANCERS, který svůj návrat oslaví hned třemi choreografiemi! Pražští tanečníci vystoupí v Kulturním domě Zašová v sobotu 29. dubna, právě v den Mezinárodního dne tance.

Těšit se můžete na choreografii Černý mraky nepláčou, která je inspirována potlačovanými pocity a myšlenkami, jež se skrývají v lidském nitru. Odlehčenější tón má Dekka pod dekou, za níž získali autoři Viktor Konvalinka a Tomáš Rychetský roku 2012 Cenu za humor v choreografii. Následovat bude proslulé číslo Jakstohoven.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam