Luhačovice schválily rozpočet, peníze dají na opravu školy, cest i parkovišť

Budova luhačovické radnice (Foto: Zlin.cz)Budova luhačovické radnice (Foto: Zlin.cz)
Budova luhačovické radnice (Foto: Zlin.cz)
Politika a ekonomika 20. 3. 2017 | Autor: Irena Frolová

LUHAČOVICE - Rozpočet města Luhačovice na rok 2017 schválili luhačovičtí zastupitelé na svém řádném zasedání dne 16. března. Luhačovice budou v roce 2017 hospodařit s plánovanými příjmy přes 107 milionů korun a s výdaji necelých 120 milionů, informoval server Zlin.cz mluvčí tamní radnice Nikola Synek.

Rozpočet byl tedy schválen jako schodkový, s plánovanými investicemi ve výši více než 29,6 milionu korun.

"Největší investicí budou v tomto roce čtyři miliony korun na zajištění úspor energií v místní základní škole. Přes 3,8 milionů půjde na zateplení budovy Technických služeb Luhačovice a více než 3,7 milionů půjde na kogenerační jednotky Městské plovárny," sdělila starostka Marie Semelová.

Občané a návštěvníci města se ale dočkají rovněž opravy ulice Lužná za 3,5 milionu Kč nebo vybudování parkovacího stání v Bílé čtvrti za 2,75 milionu. "Dále například 1,59 milionu půjde na opravu komunikace v ulici Újezda. Kromě toho vynaložíme na další drobnější rekonstrukce komunikací a chodníků ve městě letos ještě jeden milion. Navíc se plánují také další významnější budoucí investice, pro které se v tomto roce chystá projektová dokumentace (PD). Konkrétně mohu uvést 500 tisíc na přípravu PD pro most přes řeku v ulici Družstevní nebo PD rekonstrukce ulice Nádražní," dodala starostka. Město myslí ale také na své obyvatele v místních částech. "Pro Polichno, Řetechov a Kladnou Žilín je v rozpočtu vyčleněno celkem 906 tisíc korun," vysvětlila Semelová.

V rozpočtu města jsou samozřejmě vyčleněny prostředky také na běžný provoz Městského úřadu, Městské Policie, TS Luhačovice nebo dalších organizací zřizovaných městem, ať už jde o Městskou knihovnu, Městský dům kultury Elektra, ZŠ Luhačovice, DDM Luhačovice nebo o Sportovní centrum Radostova (pod které spadá i místní plovárna) S rozpočtem města ale luhačovičtí zastupitelé také schválili individuální dotace pro spolky a podobné organizace působící v Luhačovicích v kultuře, sportu a sociální oblasti.

"Na sport a tělovýchovu půjde místním sportovním organizacím touto formou 1,465 milionu korun. Kulturní organizace takto podpoříme celkem 295 tisíci, z toho téměř polovina půjde na podporu konání kolonádních koncertů. Na sociální oblast formou těchto dotací přispějeme 340 tisíci korunami," poznamenala Starostka.

Rozpočet je sice schválen jako schodkový, ale městu by tento fakt neměl činit žádný problém. "Schodek ve výši 12, 288 milionů bude totiž uhrazen finančními prostředky z minulých let. Také díky tomuto nastavení rozpočtu však jsme schopni vydat více na investice a další rozkvět města, což doufám občané i návštěvníci ocení," uzavřela Semelová.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam