Fotbalista 1. FC Slovácko zachránil život brankáři soupeře, starosta Hradiště mu za to osobně poděkoval

Francis Koné (Foto: Klára Korvasová)Francis Koné (Foto: Klára Korvasová)
Francis Koné (Foto: Klára Korvasová)
Co se děje 21. 3. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Starosta Uherského Hradiště pozval na radnici útočníka 1. FC Slovácko Francise Koné, aby mu vysekl poklonu. Pocty se hráči dostalo za to, že pohotovou reakcí zachránil na hřišti život brankáře protihráče, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Jan Pášma.

Francis Koné se blýskl v únorovém duelu svého týmu s Bohemians Praha 1905. V zápase Slovácka s pražskými Bohemians poskytl zraněnému brankáři soupeře Martinu Berkovcovi bleskovou, život zachraňující pomoc. Přinejmenším jej včasným zákrokem uchránil před poškozením mozku, protože Berkovec měl po střetu s jiným hráčem zapadlý jazyk.

"Prokázal jste ještě mnohem víc než pouhý smysl pro fair play. V takové chvíli je nejenom sport, ale i všechno ostatní druhořadé. Díky vám brankář Bohemians Praha Martin Berkovec žije a bez následků pokračuje v kariéře. Jste hrdina," prohlásil starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

Francis Koné se podle světových médií neocitnul v roli záchranáře poprvé, zraněnému hráči měl podle dostupných zdrojů pomoci již počtvrté za svou dosavadní kariéru. O svém současném působišti se hráč vyjádřil s velkou úctou. "Už po prvních zápasech jsem věděl, že se mi Uherské Hradiště bude líbit," řekl během přátelského setkání na radnici Koné.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam