Avonet: epochální změna. Internet teče z kohoutku

Ilustrační foto (Foto: Pexels.com)Ilustrační foto (Foto: Pexels.com)
Ilustrační foto (Foto: Pexels.com)
Jana Pravdová 1. 4. 2017 | Zdroj: Jana Pravdová

ZLÍN - Teče vám voda z kohoutku? S velkou měrou pravděpodobnosti ano. Užíváte internet? Určitě ano. Zlobí vás někdy připojení? Už nikdy nebude!

Zní to jako pohádka, ale je to pravda. Technici společnosti Avonet dosáhli po několikaletém úsilí famózního úspěchu.

"Jde o zcela revoluční technologii, rychlý a stabilní internet nyní bude proudit do každé domácnosti s vodovodní přípojkou. Propojili jsme totiž ultrazvuk s vodním proudem, k přenosu dat jsme využili kinetické energie, říká se tomu UltraWasserWAN," popisuje základní princip "otec projektu" Ing. Antonín Chytrý.

"Nejvíce určitě potěšíme všechny plavce a nadšence do opalování. Free WiFi zóny jednoduše zřídíme na koupalištích a krytých bazénech, v úvahu přichází také náměstí s kašnami a vodotrysky," slibuje Chytrý.

Bezdrátový internet šířený vodou začne naplno téct ode dneška.

"Díky údržbě vodovodního potrubí ultrazvukem budeme ve spolupráci s vodárnami napomáhat blížícímu se snižování ceny vody ve Zlíně i okolí, ultrazvuk totiž dokonale pročistí zanesené rozvody a trubky. Přispějeme tak i k lepší kvalitě vody. Nechce se tomu věřit, ale je to tak," dodává další důležitou věc Chytrý.

Při nepřízni počasí sedí většina lidí raději doma. Pro ty máme skvělou zprávu. Podle zástupců Avonetu lze za deště očekávat i vyšší rychlosti, než které jsou garantovány tarifem. Čím hustší déšť, tím rychlejší připojení. V případě povodní je maximální teoretická rychlost vodní sítě až 3 Gb/s.

"Jsme hrdí, že jako první v ČR tuto revoluční technologii nasazujeme do ostrého provozu od 1. 4. 2017.  Bezdrátový vodní internet vhodně doplňuje naši širokou nabídku internetu na doma, jejíž tváří je rybka Avonetka. Naše inovační i marketingová strategie tak nyní do sebe krásně zapadají. Věříme, že naši zákazníci budou zcela nadšeni," říká mluvčí společnosti Avonet, Dušan Tomášek.

Měsíční sazby za využívání nové služby pod názvem AVONET Internet Sprint Aqua nepřesáhnou 349 korun. Speciální ultrazvukový přijímač, který je v ceně služby, snadno a bez vrtání umístíte na stoupačky, pod dřez, umyvadlo či vanu. Více informací najdete na avonet.cz/sprint-aqua.

 

O autorovi

Jana Pravdová

Mystifikátorka tělem i duší, které není žádná pravda svatá.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam