Do úklidu cyklostezky podél Dřevnice se zapojilo přes 70 lidí

Foto: MěÚ OtrokoviceFoto: MěÚ Otrokovice
Foto: MěÚ Otrokovice
Co se děje 4. 4. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN, OTROKOVICE - Více než 70 dobrovolníků z měst Otrokovice a Zlín se sešlo na stezce pro chodce a cyklisty podél řeky Dřevnice, aby po roce uklidili okolí frekventované trasy. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

V rámci celonárodní kampaně Ukliďme Svět - Ukliďme Česko a dále motivační soutěže Do práce na kole 2017 se uskutečnil jarní úklid kolem cyklostezky spojující Zlín s Otrokovicemi. Dobrovolníci sesbírali jen na území města Otrokovice sto kilogramů odpadu.

Ze Zlína dorazilo 20 a z Otrokovic 55 dobrovolníků. Společně se setkali na odpočívadle u splavu u altánku v Otrokovicích. Skupina ze Zlína sesbírala 17 pytlů nepořádku a další neskladný odpad. V Otrokovicích to bylo přes polovinu menšího nákladního auta technických služeb. Svůj volný čas na jarní úklid věnoval i místostarosta Otrokovic Jiří Veselý, členové zastupitelstva a zaměstnanci městského úřadu. Ze Zlína se zapojil radní Josef Novák (doprava a cyklodoprava), cyklokoordinátor Martin Habuda či Michal Zlámal z odboru koncepce a realizace dopravních staveb.

Z Otrokovic vše organizovala Renáta Krystyníková, vedoucí odboru dopravně-správního. "Celá akce má hned několik významů. Kromě toho, že si vyčistíme okolí stezky, kterou využívají nejen cyklisté, ale také in-line bruslaři, koloběžkáři, pěší či pejskaři, působí akce preventivně. Každým rokem se zapojuje více dobrovolníků včetně dětí a mládeže. Když pak vidí nepořádek, který dokážou způsobit lidé svým nezodpovědným chováním, sami si uvědomí, že odpadky patří do košů, nikoliv do přírody," shrnula Renáta Krystyníková.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam