ČSSD zřejmě do podzimních sněmovních voleb povede poslanec Antonín Seďa

Ing. Antonín Seďa (Foto: Facebook Antonín Seďa)Ing. Antonín Seďa (Foto: Facebook Antonín Seďa)
Ing. Antonín Seďa (Foto: Facebook Antonín Seďa)
Politika a ekonomika 4. 4. 2017 | Autor: Redakce

ZLÍN - Sociální demokraty pravděpodobně do podzimních voleb do Poslanecké sněmovny povede dlouholetý poslanec strany Antonín Seďa. Do čela kandidátky ho navrhl krajský výkonný výbor strany. Kandidátku musí ještě potvrdit hlasováním členové ČSSD ve Zlínském kraji.

Šestapadesátiletý Seďa patří mezi nejvýraznější tváře sociální demokracie ve Zlínském kraji. Profiluje se jako odborník na obranu, ve Sněmovně je členem výboru pro obranu. Je také místopředsedou poslaneckého klubu ČSSD a zastupitelem Uherského Hradiště.

Serveru Zlin.cz řekl, že by chtěl obhájit volební vítězství z roku 2013 a získat opět minimálně tři poslanecké mandáty. ČSSD ve Zlínském kraji obdržela v minulých volbách přes 19 procent hlasů a těsně porazila hnutí ANO. Ve Sněmovně kromě Sedi usedla i Miroslava Strnadlová ze Zlínska a bývalý vsetínský místostarosta Petr Kořenek.

Strnadlová mandát obhajovat nebude, nenavrhla ji žádná místní organizace. Kořenka výkonný výbor navrhl na čtvrté místo kandidátky za poradkyni předsedy vlády a bývalou senátorku Alenu Gajdůškovou a holešovského zastupitele Ludvíka Urbana.

Kořenek s rozhodnutím krajského vedení nesouhlasí. Podle svých slov se stal obětí intrik a nevyloučil ani, že na kandidátce nebude vůbec. "Máme pomalu víc členů než Zlína a svého zástupce až na čtvrtém místě. Okres je z toho v šoku," řekl Kořenek. Vsetínský okres ho nominoval na krajského lídra. Kořenek řekl, že by respektoval třetí místo za Seďou a Gajdůškovou.

Podle krajské předsedkyně ČSSD Mileny Kovaříkové Kořenek svými výroky stranu poškozuje. "Je to naprosto neadekvátní reakce," řekla. Podle ní je poslanec na volitelném místě a navíc může případným ziskem preferenčních hlasů na kandidátce někoho přeskočit. Předvolební průzkumy ale ČSSD nepřejí, v kraji by tak nemusela obhájit ani tři mandáty.

Z dalších politických stran zatím lídra oznámila ODS, která vybrala starostu Uherského Hradiště Stanislava Blahu, KSČM povede poslanec Vladimír Koníček a Českou pirátskou stranu vysokoškolský učitel Giuseppe Maiello.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam