Zlínští strážníci se pustí do úklidu města po narkomanech

Ilustrační foto (Foto: Městská policie Zlín)Ilustrační foto (Foto: Městská policie Zlín)
Ilustrační foto (Foto: Městská policie Zlín)
Hasiči a policie 11. 4. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínští strážníci se za týden, v úterý 18. dubna, zapojí do celostátní akce Jehla, aby pomohli očistit město od nebezpečného infekčního materiálu po narkomanech. Server Zlin.cz o tom informoval zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Do celorepublikové akce se po celém Česku zapojí více než 410 strážníků včetně asistentů prevence kriminality.

"V úterý ráno vyrazíme vybaveni ochrannými prostředky, jako jsou boxy na infekční materiál, kleště nebo dlouhé pinzety, ochranné rukavice a desinfekční spreje, prohlédnout primárně dětská hřiště a pískoviště, nepřehledná a skrytá místa, málo frekventované stezky, domovní výklenky či okolí mostních konstrukcí. Kontrole neujdou také parky a odpočinkové zóny," konstatoval Janík.

Vedle očisty města je smyslem celé akce snížit také riziko šíření nakažlivých onemocnění a pomoci k hlubšímu povědomí o správném chování při nálezu injekční stříkačky. Strážníci proto apelují na veřejnost, aby v případě, že někde naleznou nebo zahlédnou tento infekční materiál, aby ho sami z důvodu vlastní bezpečnosti nesbírali, ale neprodleně zavolali na linku tísňového volání 156. Strážníci zajistí odborný sběr i jeho následnou likvidaci.

O nebezpečí odhozené injekční stříkačky se například před několika dny přesvědčil ve Zlíně malý chlapec z Malenovic. Na ulici našel injekční stříkačku a přinesl ji domů. Poranil se o ni nejen on, ale i jeho babička.

Do akce Jehla se v rámci Zlínského kraje zapojí také strážníci z Kroměříže.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam