Na varovný výstřel nereagoval

Foto: Policie ČRFoto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Hasiči a policie 10. 4. 2017 | Autor: TZ Policie ČR

KROMĚŘÍŽSKO - V pátek půl hodiny před půlnocí se rozhodla holešovská policejní hlídka zastavit v Holešově na ulici Masarykova pětačtyřicetiletého řidiče v automobilu Volkswagen Tuareg, u kterého chtěla provést běžnou kontrolu.

Muž za volantem na světelné ani zvukové zařízení s nápisem STOP na služebním vozidle nereagoval, naopak přidal rychlost a ujížděl ven z města směrem na Zlín. Na kruhovém objezdu u průmyslové zóny za městem odbočil do slepé komunikace, kde cesta končí a havaroval z prudkého srázu. Poté z vozu vysedl, zanechal na místě svého zraněného spolujezdce a utíkal po poli směrem na obec Martinice.

Opětovné slovní výzvy, aby se zastavil, ignoroval a běžel dál. Nezastavil ho ani varovný výstřel do vzduchu. Když ale zjistil, že policistovi, který ho pronásleduje, neuteče, lehl si na zem. Dechová zkouška u něj odhalila požití alkoholu. Nadýchal 1,97 promile. Nehodu si následně převzali k vyšetřování kroměřížští dopravní policisté. Na vozidle vznikla škoda sto padesát tisíc korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam