Gymnazisté představují na výstavě svůj pohled na zlínskou architekturu

Foto: Zlínský krajFoto: Zlínský kraj
Foto: Zlínský kraj
Kultura 12. 4. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Prostor a zlínská architektura očima studentů gymnázia – tak zní název výstavy, která je nově k vidění v Baťově mrakodrapu, sídle Zlínského kraje. Představuje výtvarné práce studentů Gymnázia a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Zlín a nabízí malby, kresby, fotografie i grafickou tvorbu, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí krajského úřadu Renata Janečková.

"Téma zlínské architektury je našim studentům velmi blízké, protože naše škola sídlí v  budově, která dříve sloužila jako Baťův Studijní ústav a je významnou památkou funkcionalismu. V bezprostřední blízkosti školy se navíc nachází další skvost zlínské architektury – Památník Tomáše Bati," uvedl akademický malíř Petr Faron, který na škole vyučuje výtvarnou výchovu.

Návštěvníci si na výstavě mohou prohlédnout například kresby, na nichž jsou zachyceny známé zlínské stavby, které jsou díky své jedinečnosti známé daleko za hranicemi města (baťovské domky, mrakodrap, výškové domy). Zastoupeny jsou však i výtvarné práce abstraktnějšího charakteru a trojrozměrná díla. Tematika zlínské architektury je navíc doplněna o téma Prostor, kterého se studenti rovněž velmi originálně ujali.

Výstavu lze navštívit v 16. etáži budovy. Potrvá do 28. dubna, vstup na ni je zdarma.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam