Stíháme muže, který zaútočil el. paralyzérem na policistu

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 11. 4. 2017 | Autor: TZ Policie ČR

KROMĚŘÍŽSKO - Až šestiletý trest odnětí svobody hrozí jedenatřicetiletému muži, který zaútočil v Kroměříži na policistu elektrickým paralyzérem. Krajští kriminalisté ho obvinili ze zločinu násilí proti úřední osobě a muže stíhají vazebně.

V uplynulém týdnu krátce před jedenáctou hodinou večer zastavila prvosledová hlídka kroměřížských policistů při běžné silniční kontrole osobní vozidlo citroen. Probíhala standardní kontrola, při které se jedenatřicetiletý muž z Kroměříže sedící vzadu choval nestandardně, nápadně si skrýval obličej, a proto ho policisté vyzvali, aby vystoupil z vozidla a prokázal svoji totožnost.  Muž zareagoval rychlým vystoupením z auta a útěkem do ulic Kroměříže. Jeden z policistů se vydal za ním, přičemž muže opětovně vyzýval, aby zastavil, na což prchající muž nereagoval. Po chvíli policista muže dostihl a za použití hmatů a chvatů ho svedl na zem. Při poutání však útočný muž použil proti policistovi elektrický paralyzér, kterým ho zasáhl.  Útočník využil krátkého ochromení policisty, ze zadržení se vysmekl a z místa utekl.

Policisté muže zadrželi v zahradní chatce v jedné chatové oblasti v Kroměříži. Krajští kriminalisté mu během víkendu sdělili obvinění ze zločinu násilí proti úřední osobě, za který mu v případě prokázání viny hrozí až šestiletý trest odnětí svobody.

Jedná se o muže s bohatou trestní minulostí. V rejstříku trestů má už více jak 10 záznamů, kdy byl trestán především za majetkovou trestnou činnost. V době pátrání po uprchlém útočníkovi kriminalisté zjistili, že byl na něj vydán ze strany Okresního soudu v Přerově příkaz k zatčení, protože se vyhýbá trestnímu řízení.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam