Hospodaření zlínské nemocnice skončilo v minusu, ostatní nemocnice v kraji jsou v plusu

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Politika a ekonomika 13. 4. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Hospodaření krajských nemocnic za letošní leden a únor dopadl pro Kroměřížskou, Uherskohradišťskou a Vsetínskou nemocnici dobře, v minusu je pouze Krajská nemocnice T. Bati. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí hejtmanství Renata Janečková.

Z údajů vyplývá, že Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně hospodařila k poslednímu únorovému dni se ztrátou 16,960 milionu korun. Ostatní nemocnice skončily v kladných číslech. Kroměřížská nemocnice vykázala zisk před zdaněním 3,142 milionu korun, Uherskohradišťská nemocnice 12,687 milionu a Vsetínská nemocnice 4,103 milionu. Dohromady tak krajem vlastněné nemocnice ke konci února hospodařily s přebytkem 2,972 milionu korun. Jejich celkový čistý obrat dosáhnul částky 778,793 milionu korun.

Rada Zlínského kraje dne 27. února odvolala představenstvo Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně a novým předsedou představenstva jmenovala Radomíra Maráčka. Novými členy představenstva se stali i Petr Sládek, ředitel Uherskohradišťské nemocnice, a Vlastimil Vajdák, odpovědný za ekonomicko-provozní úsek Uherskohradišťské nemocnice. "Potom co nastoupil do Baťovy nemocnice krizový management, byly okamžitě stornovány zaúčtované dohadné položky. Otevřeli jsme nové jednání s pojišťovnami, která budou ukončena v polovině května. Už teď se ukazuje, že ztráta v krajské nemocnici může být až dvojnásobná, než vidíme teď," uvedl hejtman Jiří Čunek, zodpovědný za oblast krajského zdravotnictví.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam