V holešovském zámku zřejmě vznikne muzeum

Zámek Holešov (Foto: Zlin.cz)Zámek Holešov (Foto: Zlin.cz)
Zámek Holešov (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 18. 4. 2017 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV - Třetí podlaží holešovského zámku se s největší pravděpodobností promění v městské muzeum. Jak server Zlin.cz informoval starosta města Rudolf Seifert, kvůli chystanému muzeu bude třeba část zámku nechat opravit.

Podle Seiferta je vybudování městského muzea v prostorách zámku velmi aktuální. Město začne potřebné podklady připravovat už v letošním roce. Mimo jiné je nutné připravit projektovou dokumentaci na opravu patra zámku, které je momentálně zakonzervováno. Jak Seifert uvedl, je zde potřeba opravit podlahy, stěny i stropy. Podle předběžných odhadů půjde o investici za několik desítek milionů korun.

"V městském muzeu by se daly vystavit některé z našich bohatých exponátů, které jsou momentálně uschovány v nejrůznějších depozitářích. Chceme vytvořit takovou expozici, která do muzea přiláká návštěvníky z regionu i vzdálenějších míst," podotkl Seifert. Kromě informací o historii města by si tak budoucí návštěvníci mohli například prohlédnout také sbírku zbraní nebo obrazů.

Zámek je v majetku města od roku 2005. Koupilo ho za 13,4 milionu korun. Do dnešních dnů se podařilo opravit sklepy, přízemí a první patro zámku i nádvoří a část zahrady.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam