Fotbalový fanoušek zlomil zlínskému strážníkovi dvě žebra

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 18. 4. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - K vážnému incidentu došlo po skončení prvoligového fotbalového utkání, které se ve Zlíně odehrálo během velikonočních svátků mezi domácím FC Fastav Zlín a FK Teplice. Zlínskému strážníkovi jeden z teplických fanoušků zlomil dvě žebra, serveru Zlin.cz to sdělil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Tento sportovní podnik nebyl vyhodnocen jako rizikový a na veřejný pořádek v okolí stadionu tak dohlíželo jen několik smíšených hlídek složených ze strážníků Městské policie Zlín a policistů zlínského obvodního oddělení Policie ČR.

Po ukončení utkání, kdy se přibližně patnáctka příznivců hostí přesouvala ke svým vozidlům, došlo k jejich verbálnímu střetu se skupinkou domácích. "Od vulgárních urážek a nejrůznějších nadávek nebylo daleko k fyzickému útoku, ve kterém se jim snažily zabránit dvě dvojčlenné hlídky složené ze strážníků a policistů. Svůj agresivní útok ale nakonec příznivci hostí zaměřili právě na muže zákona, přičemž jeden ze strážníků byl napaden kopem do oblasti hrudníku," poznamenal Janík.

V okamžiku, kdy se strážníkovi podařilo nohu útočníka vykrýt, byl zasažen jiným kopem do odkryté části trupu, načež jej ochromila prudká bolest. "Útočníka zpacifikoval další strážník a policista za použití donucovacích prostředků," dodal Janík.

Zraněného strážníka následně převezla zdravotnická záchranná služba k ošetření do krajské nemocnice, kde se ukázalo, že při útoku utrpěl zlomeninu dvou žeber. Útočník byl poté eskortován na policejní oddělení, kde proti němu byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam