Zlín opět ožije Design weekem

Ilustrační foto (Foto: Facebook Zlin Design Week)Ilustrační foto (Foto: Facebook Zlin Design Week)
Ilustrační foto (Foto: Facebook Zlin Design Week)
Co se děje 20. 4. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Už v pátek 21. dubna se ve Zlíně uskuteční slavnostní Opening osmidenní akce nazvané Zlin Design Week. Třetí ročník této akce je opět v režii studentů Univerzity Tomáše Bati, serveru Zlin.cz to řekla Jana Brázdilová z tiskového oddělení univerzity.

Zlin Design Week nabídne výstavy, instalace, konferenci, přednášky i workshopy, vše na téma designu. Ukončen bude slavnostním galavečerem soutěže mladých designérů z celého světa Best in Design.

Slavnostní zahájení projektu se uskuteční na platformě 14|15 Baťova institutu, kde nebude chybět hudební performance, fashion show nebo videomapping. Od soboty 22. dubna budou celý týden probíhat workshopy a přednášky s názvem Vepřo knedlo design. Jak název vypovídá, vše se uskuteční nad kusem dobrého jídla. Návštěvníky celý týden čeká kromě spousty výstav a vernisáží také hra Exit room, jarní kino, PechaKucha Night nebo Czechdesign shop.

Výstavy jako Architektura pro děti nebo Humanitární architektura z polského Lodž Design Festivalu budou k vidění ve zlínském zámku. V zámeckém parku v sadě Svobody bude možné zhlédnout hlavní výstavu Zlin Design Weeku od Adama Štěcha a kreativní skupiny Okolo, Mezi Limity: Design jako výsledek omezení. "Součástí expozic bude i výstava celofakultního projektu Voda pro všechny Fakulty multimediálních komunikací zlínské univerzity, a to ve Zlínském klubu 204. Část výstav se uskuteční také v 64. budově bývalého baťovského areálu. Ve Photogether gallery bude k vidění výstava Světlo, výsledek spolupráce bratislavské VŠVU a UTB ve Zlíně," upřesnila Brázdilová.

V centru Zlína budou postaveny výstavní City moduly, v nichž budou vystavovat zejména regionální firmy.

Součástí projektu je i Konference design & marketing, která se uskuteční v úterý 25. dubna v aule Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Přivítá osm inspirativních řečníků z obou oborů, kteří pocházejí jak z Česka, tak ze zahraničí.

Vše pomyslně uzavře 28. dubna v Kongresovém centru ve Zlíně Galavečer Best in Design, mezinárodní soutěž pro mladé designéry. V klání se sešlo celkem 726 soutěžních návrhů.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam