Vsetínská patologie pořádá den otevřených dveří

Ilustrační foto (Foto: Vsetínská nemocnice)Ilustrační foto (Foto: Vsetínská nemocnice)
Ilustrační foto (Foto: Vsetínská nemocnice)
Co se děje 20. 4. 2017 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN - Patologie Vsetínské nemocnice pořádá ve čtvrtek 20. dubna v odpoledních hodinách den otevřených dveří. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí nemocnice Lenka Plačková.

Den otevřených dveří na oddělení patologické anatomie Vsetínské nemocnice je pořádán nejen pro personál nemocnice, ale také zájemce z řad veřejnosti. Tématem budou tentokrát onemocnění kůže, jejichž výskyt meziročně stále stoupá. Oddělení přivítá zvědavé návštěvníky v době od 12.00 do 17.00 hodin.

"Příchozí si prohlédnou oddělení, dozvědí se informace o zpracování tkání pro potřeby vyšetření, přichystán bude i další program. Oddělení patologické anatomie takto symbolicky oslaví již šesté výročí svého působení v moderním pavilonu patologie a centralizovaných laboratoří," poznamenala Plačková.

Výsledky laboratorních vyšetření, která se provádějí právě na oddělení patologické anatomie, mají často zásadní vliv při stanovení diagnózy a dalšího léčebného postupu. Klíčovou roli hrají při stanovování typu nádoru a specifických faktorů, které jsou důležité při určení léčby a rozsahu zákroku. Jedná se především o bioptické a cytologické analýzy, ale i náročnější imunohistochemická vyšetření.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam