Do Valašského Meziříčí přijede protidrogový vlak upozorňující na návykové látky

Ilustrační foto (Foto: www.revolutiontrain.cz)Ilustrační foto (Foto: www.revolutiontrain.cz)
Ilustrační foto (Foto: www.revolutiontrain.cz)
Co se děje 21. 4. 2017 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Protidrogový vlak s názvem Revolution Train se ukáže v pátek 5. a sobotu 6. května na nádraží ve Valašském Meziříčí. Unikátní projekt varuje před riziky drog, řekla serveru Zlin.cz mluvčí valašskomeziříčské radnice Renata Votrubová.

Revolution Train zamíří do Zlínského kraje. „Drogy jsou ve Valašském Meziříčí aktuálním tématem. Zprávy policie nebo občanského sdružení Agarta, které je zaměřené na pomoc uživatelů drog, hovoří jasně. Drogová scéna v našem městě bují, a to i díky významné dopravní křižovatce, kterou Valašské Meziříčí bezesporu představuje,“ řekl starosta Robert Stržínek.

Město se chce proto ještě více zaměřit na boj s drogami a pomoc drogově závislým. „Kromě úzké spolupráce s policií a školami jsme se rozhodli zapojit do projektu Revolution Train, který v České republice nemá obdoby,“ vysvětlil starosta. Podle něj má protidrogový vlak skvělé hodnocení od dětí, pedagogů a expertů z České republiky i Německa. „Dlouhodobou podporu má také od Národní protidrogové centrály,“ dodal Stržínek.

Proto zve všechny na prohlídku vlaku. „Jednotlivé vagóny simulují různá prostředí. Jsem přesvědčen, že je to velmi dobrý nápad, jak zapůsobit s protidrogovou problematikou na naši mládež,“ uvedl starosta s tím, že v pátek dopoledne mohou vlak navštívit žáci místních škol. Od 15:30 do 18:20 pak rodiny a veřejnost. V sobotu jsou prohlídky určeny pro širokou veřejnost a začínají v 10:00 hodin. Začátek poslední prohlídky je v 16:30 hodin.

Minimální doporučený věk návštěvníků vlaku je 10 let. „Díky významné spoluúčasti města vychází vstupné na pouhých 20 korun,“ doplnila Votrubová. Protidrogový vlak tvoří celkem šest vagónů. „V jednotlivých vagónech návštěvníci procházejí příběhem, který sledují v několika multimediálních kinosálech protidrogového vlaku. Po každé části filmu se zvedá projekční plátno, za nímž je nainstalovaná věrná kopie místa, které přímo souvisí s dějem příběhu. V těchto prostorách pak probíhá interakce lektora s účastníky programu a díky intenzivní simulaci vjemů dochází k maximalizaci prožitku a efektivity učení,“ uzavřela Votrubová.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam