Rožnov omezil hazard i v areálu Valašského muzea v přírodě

Ilustrační foto - Valašské muzeum v přírodě (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto - Valašské muzeum v přírodě (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto - Valašské muzeum v přírodě (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 21. 4. 2017 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Rožnov pod Radhoštěm nově omezil hazard i v areálu Valašského muzea v přírodě a v jeho ochranném pásmu. Dosud platil zákaz na Masarykově náměstí a v okruhu 100 metrů od vybraných budov, sdělil serveru Zlin.cz mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Novou obecně závaznou vyhlášku o regulaci provozu hazardních her schválilo rožnovské zastupitelstvo. „Ve schválené vyhlášce vycházíme z novely zákona o regulování hazardu a kromě uplatnění zákazu na Masarykově náměstí a v místech v okruhu vzdálenosti do 100 metrů od budov školských zařízení, veřejných budov, kostelů a podobných objektů nově platí zákaz provozování binga, technické hry, živé hry a turnajů malého rozsahu také v areálech Národní kulturní památky Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm a jeho ochranného pásma,“ popsal zásadní změnu starosta Rožnova Radim Holiš.

K přijetí vyhlášky vedla Rožnov změna zákona. „Referenti městského úřadu, kteří přijímají jednotlivé žádosti na povolení hazardních her, nyní mají v ruce nástroj, kterým se mohou při vyřizování žádostí řídit. Zároveň pokračujeme v dříve nastavené linii a neusilujeme o nulovou toleranci hazardu, což by byl úplný zákaz. Chceme ale jeho regulaci a zároveň si město chce stanovit lokality, kde by se hazardní hry rozhodně neměly objevovat,“ doplnil Holiš.

Město si dodržování bude hlídat. „U heren, které byly v zónách zákazu provozovány na základě povolení ministerstva financí, bude provozování tolerováno do okamžiku platnosti povolení, které jim bylo v minulosti ministerstvem vydáno,“ uvedl vedoucí finančního odboru rožnovské radnice Martin Hrnčárek.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam