Ve Zlíně startuje turistický festival

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 21. 4. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Ve Zlíně začíná v pátek 21. dubna pátý ročník Festivalu turistických amatérských filmů a elektronických fotografií. Server Zlin.cz o tom informoval mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Festival potrvá ve Zlíně do neděle 23. dubna. Jeho stěžejní částí je jako každý rok soutěžní promítání dokumentárních snímků, které začíná v pátek v 18.00 hodin ve zlínském multikině. Bohatá programová nabídka ale zve i na exkurzi do filmových ateliérů, výstavu, besedy či organizovanou pěší turistiku po Valašsku.

"Chceme dokázat, že organizovaná turistika není jen sportovní záležitostí, ale prostředkem k poznávání a sebevzdělání. V době kdy se cestovní ruch stává průmyslovým odvětvím, organizovaná turistika nabývá nových hodnot. Žádné jiné průmyslové odvětví nemá svůj fanklub v počtu 34 tisíc členů, fanklub, který má již téměř stotřicetiletou tradici," uvedl organizátor festivalu Miloslav Vítek.

Do soutěže je letos zařazeno 23 kvalitních turistických videofilmů amatérských autorů nejenom z České republiky, ale nově i ze Slovenska. "Mezi autory snímků jsou převážně organizátoři turistických výprav a akcí, jejíchž zájmem je filmová a fotografická dokumentace turistiky. Na festival přijíždějí čerpat programové nápady i poznatky z filmové tvorby. Za úspěch považujeme fakt, že téměř všichni autoři se hlásí opakovaně a jejich příspěvky mají rostoucí technickou i redakční úroveň. Letos se přidali i turisté z Trenčína," sdělil Miloslav Vítek.

Filmovou přehlídku doprovodí výstava velkoplošných amatérských fotografií na téma Dokumentace turistiky – za života Klubu českých turistů (KČT). Rozmístěna bude na sedmadvaceti panelech v Galerii II. patro v budově radnice ve Zlíně a potrvá do konce dubna. K vidění budou i výkonnostní odznaky KČT.

Organizátoři festivalu mysleli i na možné budoucí turisty – na školáky. Právě pro ně vyčlenili páteční dopolední program. Odpoledne je veřejnost zvána na besedu s Richardem Jaroňkem. Tento znalec africké přírody prozradí neobvyklé zážitky s africkými zvířaty a dotkne se i aktuálního tématu ochrany vzácných druhů. Sobotní program se odehraje ve zlínských filmových ateliérech. Návštěvníky čeká seminář filmování a fotografování s exkurzí do expozic filmových studií. Třídenní festival zakončí organizovaný výšlap do valašské přírody. Půjde se po lokalitách Valašské Klobouky – Brumov-Bylnice a Vizovice.

Festival turistických amatérských filmů a elektronických fotografií pořádá Oblast Valašsko-Chřiby o odbor KČT Vizovice.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam