Starostou Vsetína se po Čunkovi stal Růžička

starosta Vsetína Jiří Růžička (Foto: Jiří Žůrek)starosta Vsetína Jiří Růžička (Foto: Jiří Žůrek)
starosta Vsetína Jiří Růžička (Foto: Jiří Žůrek)
Politika a ekonomika 21. 4. 2017 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN – Lidovec Jiří Růžička se stal starostou Vsetína. Nahradil tak Jiřího Čunka, který rezignoval 11. dubna na post starosty i zastupitele, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová.

Čunek odstoupil z funkce kvůli tomu, že byl v jedné chvíli kromě starosty i hejtmanem Zlínského kraje a senátorem. Zatímco na kraji i v Senátu na pozicích zůstává, vsetínské zastupitelstvo opustil. „Jiří Růžička v úvodu zasedání zastupitelstva složil slib zastupitele a obsadil místo za jednacím stole. Zastupitelům se představil a následovala volba, ve které ho podpořili všichni přítomní zastupitelé,“ uvedla Kousalová.

Růžičku jednohlasná podpora potěšila. „Velmi si vážím důvěry, kterou ve mně zastupitelé vložili. O to víc mě to těší a zavazuje k dobré práci pro naše město. Čeká mě období, kdy se budu muset seznámit s rozpracovanými projekty, dostat se do nich co nejrychleji, abychom mohli dobře pokračovat a aby práce na nich spěla kupředu,“ řekl po volbě Růžička.

Nový starosta se narodil 27. srpna 1977 ve Vsetíně. Vystudoval Střední průmyslovou školu stavební ve Valašském Meziříčí, následně pak Fakultu stavební Vysokého učení technického v Brně a později také obor řízení a supervize v neziskových organizacích na Fakultě humanitních studí Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 2004 je ředitelem obecně prospěšné společnosti Elim Vsetín, která poskytuje sociální služby. Je také předsedou Potravinové banky ve Zlínském kraji. Je 10 let ženatý a má dvě děti.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam