V Kroměřížské nemocnici začala rekonstrukce dialyzačního střediska za 55 milionů

Foto: VW WachalFoto: VW Wachal
Foto: VW Wachal
Co se děje 21. 4. 2017 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ – Rekonstrukce dialyzačního střediska začala v Kroměřížské nemocnici. Práce za 55 milionů korun by měly být hotové do konce letošního roku, sdělil serveru Zlin.cz Martin Eckstein za stavební firmu VW Wachal, která práce provádí.

V současném dialyzačním středisku je podle Ecksteina nedostatečný počet lůžek. „V Kroměřížské nemocnici se na dialýze léčí několik desítek pacientů, kapacita je dlouhodobě naplněná, proto je třeba rekonstrukci provést,“ doplnil Eckstein.

Úpravy zahrnují rekonstrukci a přístavbu budovy N, kde se část dialyzačního střediska nachází. Rekonstrukce bude ve dvou hlavních fázích, aby se zachoval neustálý chod pracoviště. „V rámci rekonstrukce se v budově N vymění okna, zateplí se střecha i fasáda, k objektu přibude jednopodlažní přístavba sloužící pro hlavní provoz dialyzačního oddělení,“ uvedl Eckstein.

Prostory stávající budovy N se budou využívat jako provozní zázemí dialýzy, pro technologii dialyzačního provozu a jako technické zázemí budovy. „Výstavba je náročná termínově, obtížné bude také zajistit realizaci vedle stávající budovy, která bude až do zahájení druhé etapy v provozu. Přechod za provozu bude složitý, ale věříme, že tuto situaci realizační tým spolu s provozem Kroměřížské nemocnice zvládne ke spokojenosti všech a Kroměříž dostane nový pavilon hemodialýzy ve standardech moderní doby,“ řekl k projektu Tomáš Pinďák, výrobní ředitel VW Wachal.

Firma VW Wachal má za sebou řadu zakázek pro české nemocnice. Jednou z nich je například loňská rekonstrukci a stavba nových operačních sálů a laboratoří v pražském IKEMu, aktuálně firma staví také nový pavilon pro 120 pacientů ve Vsetínské nemocnici.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam