Jak Ševci rozpárali Slavii…Finále poháru je realitou

PRAHA / ZLÍN - Jeden z historických úspěchů fotbalového Zlína v jeho 98 let staré historii je na světě. Možná to zní zbytečně bombasticky, ale postup do finále pohárové soutěže bude opravdu zapsán zlatým písmem. Zlín vyhrál v semifinále MOL cupu na hřišti pražské Slavie 1:0 a čeká na svého finálového soupeře, který vzejde ze středečního duelu Mladá Boleslav - Opava.

Zápas se Zlínským opravdu vyvedl. Coby zasloužená odměna za úžasnou bojovnost, výborný taktický výkon, obětavost i chytrost.

Jediný gól padl ve 31. minutě, Traoré, asi nejlepší hráč utkání, našel velmi chytře Holíka a ten ideálně a s klidem prostřelil brankáře Slavíe Kováře.

Mešanovičovy nůžky do tyče pak byly parádní ale jedinou šancí superfavorita.

Ve druhé půli domácí nasadili Škodu, Mingazova i Sýkoru, ale pohár jim uletěl. Hosté ze Zlína měli ještě dvě výborné příležitosti a jeden z nejvěrnějších fandů Slavie, Pražan Richard Štraus, který viděl za padesát pět let všechna domácí utkání svého týmu, hlásil sympaticky. „Zaslouženě jste nás rozpárali.“

SK Slavia Praha – Fastav Zlín 0:1.