Zlínský okresní soud začne projednávat případ řidiče vláčku, který havaroval v zoologické zahradě

vláček po nehodě (Foto: Policie ČR)vláček po nehodě (Foto: Policie ČR)
vláček po nehodě (Foto: Policie ČR)
Co se děje 29. 4. 2017 | Autor: Redakce

ZLÍN - Okresní soud ve Zlíně začne 9. května projednávat případ řidiče vláčku, který loni havaroval ve zlínské zoologické zahradě. Zraněno bylo šest lidí, jeden člověk těžce. Devětapadesátiletý řidič čelí obžalobě z obecného ohrožení. Pokud ho soud uzná vinným, hrozí mu až osm let vězení.

Podle policie zavinil řidič vláčku nehodu svou nedbalostí, když nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména vlastnostem vyhlídkového vláčku a povaze vozovky a přivodil cestujícím a lidem, kteří se nacházeli v bezprostřední blízkosti vláčku, vážné riziko způsobení újmy na zdraví.

Ve vláčku cestovaly dvě desítky osob, šťastnou shodou náhod nikdo z nich neutrpěl zranění. Někteří z cestujících dokonce při jízdě vyskakovali. Zranění ale utrpěli chodci, kteří stáli či šli po okraji vozovky. Lehce zraněni byli dva dospělí lidé a tři děti ve věku od jednoho roku do sedmi let. Dvaašedesátiletá seniorka byla zraněna vážně.

Obviněný už vláčkem v zoologické zahradě nejezdí, majitel firmy, která provozuje vláčky, ho propustil. Ostatní řidiči byli po nehodě opětovně proškoleni o bezpečnosti provozu. Vláček po události jezdí již jen ze spodní části zoo, předtím jezdil obousměrně.

Fotogalerie z místa nehody (Foto: Policie ČR)

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam