Do 72. sezony vstoupí zlínské divadlo s novým uměleckým šéfem

Hana Mikolášková, Patrik Lančarič (Foto: Městské divadlo Zlín)Hana Mikolášková, Patrik Lančarič (Foto: Městské divadlo Zlín)
Hana Mikolášková, Patrik Lančarič (Foto: Městské divadlo Zlín)
Kultura 3. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Městské divadlo Zlín odstartovalo předplatné na 72. sezonu. Zlínská scéna do ní vstoupí pod taktovkou nového uměleckého šéfa Patrika Lančariče, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí divadla Veronika Jurčová.

Diváky v nové sezoně čeká pestrá paleta velkých příběhů a herce krásné role. Divadlo publiku nabídne tituly Idiot, Smrt v hotelu Alexandria, Zvlčení, Drahá legrace, Trójanky či Zamilovaný Shakespeare.

Sezonu zahájí dvě inscenace na motivy románů Fjodora Michajloviče Dostojevského. Zatímco režisér Alexandr Minajev ve Velkém sále chystá výpravnou fresku o osudu Knížete Myškina Idiot, v Dílně připravuje Jiří Jelínek mírně děsivou kabaretní pitvu jednoho slavného mordu Raskolnikov /přešetření/. Dále se diváci mohou těšit na spolupráci se známými režiséry Janem Antonínem Pitínským (Trójanky) či Jakubem Nvotou (Zamilovaný Shakespeare). "Přivítáme mezi sebou také mladé talenty – režiséry Mikoláše Týce (Smrt v hotelu Alexandria) a Terezu Říhovou (ve Studiu Z Antigona a ve Velkém sále pohádka Tučňáci na arše)," upřesnila Jurčová.

Silnou regionální linku podrží i v nové sezoně Dodo Gombár adaptací oceňovaného románu zlínského spisovatele Antonína Bajaji Zvlčení. "Dva oddychové tituly Zamilovaný Shakespeare a Smrt v hotelu Alexandria mají také společného jmenovatele. Oba autoři mají vazbu na Zlínsko. Peter Black si zamiloval nedaleké lázně Luhačovice, Tom Stoppard, autor Zamilovaného Shakespeara, se ve Zlíně narodil," doplnil dramaturg Vladimír Fekar.

"Myslím, že asi nejvýstižnějším jednoslovným shrnutím té nadcházející sezony je velkolepá, bohatá nebo zkrátka výživná," řekla umělecká šéfka Hana Mikolášková, která už ale nadcházející sezonu konzultovala a připravovala se svým nástupcem, Patrikem Lančaričem. "Má-li zůstat divadlo živé, má-li jeho umělecký soubor nadále růst, zrát a vyvíjet se, je potřeba, aby neustrnul na místě. A proto se umělečtí šéfové střídají, každý člověk má totiž jiný dar," sdělila na rozloučenou Hana Mikolášková.

Patrik Lančarič novou výzvu srdečně vítá: "Som odhodlaný dať Zlínu zo seba to najlepšie a na svoju novú umeleckú i životnú etapu sa veľmi teším. Vážené zlínske publikum, vedzte, že je mi cťou. Teším sa na stretnutia s vami i na náš vzájomný dialóg, ktorý pevne verím, bude inšpirujúci, vzrušujúci a obojstranne obohacujúci zároveň," prohlásil Lančarič. Ten se již zlínskému publiku představil inscenacemi Agent František ve službách Sherlocka Holmese a druhým dílem baťovské trilogie Já, Baťa.

V nové sezoně bude také režisérem komedie Francise Vebera Drahá legrace. "V kútiku duše som vždy túžil stretnúť sa s Veberom a jeho Pignonom v divadle ako režisér. Návrh na réžiu tejto hry som teda akceptoval s nepredstieranou radosťou," svěřil se nový umělecký šéf.

Předplatné na 72. sezonu je v prodeji od 2. května a abonentům nabízí divadlo řadu výhod - nejen že na vstupenkách výrazně ušetří, ale mohou například využít i přednostního práva na rezervaci vstupenek nebo oblíbené služby hlídání dětí v divadle zdarma. "Předplatitelé získají jistotu, že se do sálu dostanou, což je vzhledem k čím dál větší oblíbenosti zlínského divadla (loni do divadla přišlo více jak 136 tisíc lidí) skutečně benefit," dodal ředitel divadla Petr Michálek.

Tváří předplatného na nadcházející sezonu se stal herec Tomáš David. "Ve svých současných rolích je tak proměnlivý, že nám přišlo škoda toho nevyužít. A navíc nám to umožnilo pohrát si s jeho jménem, tedy: předplatné – ToMáš!, " doplnila šéfka oddělení vnějších vztahů Blanka Kovandová s tím, že autorem vizuálu je grafik Jiří Adámek.

72. sezonu zahájí Městské divadlo Zlín 16. září.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam