Maráček se ujal funkce předsedy představenstev všech krajských nemocnic

MUDr. Radomír Maráček (Foto: Zlínský kraj)MUDr. Radomír Maráček (Foto: Zlínský kraj)
MUDr. Radomír Maráček (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 4. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Radomír Maráček se od května ujal funkce předsedy představenstev krajských nemocnic. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí hejtmanství Renata Janečková.

Personální změny v představenstvech všech krajských nemocnic schválila valná hromada složená z radních Zlínského kraje, který je jediným akcionářem. Předsedou v představenstvech všech nemocnic se stal Radomír Maráček, který je zároveň i ředitelem Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

"Rada v roli jediného akcionáře odvolala jednotlivé členy představenstev všech nemocnic, kromě stávajících ředitelů. Ti zůstávají ve svých pozicích, Lenka Mergenthalová v Kroměříži, Petr Sládek v Uherském Hradišti a stejně tak i Věra Prousková ve Vsetíně. Odvolaným členům představenstev bude nabídnuto, aby pracovali v pozicích náměstků jednotlivých nemocnic. Kromě doktora Maráčka, který bude ve všech představenstvech nemocnice, bude v představenstvech i Lucie Štěpánková," upřesnil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. "Pokud je jeden předseda představenstva ve všech čtyřech nemocnicích, tak odpovídá radě kraje spolu s vedením nemocnice za chod všech nemocnic. Chci, abychom nemocnice propojili do určitého koncernu. Nemocnice mají poskytovat stejně dobrou službu pro každého občana tohoto kraje, proto není možné, aby fungovaly odděleně jako samostatné obchodní společnosti bez vazeb na ostatní," doplnil hejtman.

Mezi první kroky nového předsedy byla hned v den nástupu do funkce návštěva všech krajských nemocnic a setkání s primariáty. "Nového předsedu představenstev krajských nemocnic osobně představím všem primářským sborům, protože všechny primáře považuji za součást vedení nemocnic," dodal hejtman.

Do 31. října musí předseda představenstva Radomír Maráček předložit plán, jakým směrem se budou krajské nemocnice dál rozvíjet jak po investiční, tak i po odborné stránce.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam