Nový laser určený k fyzikální terapii přišel hradišťskou nemocnici na stovky tisíc korun

Foto: Uherskohradišťská nemocniceFoto: Uherskohradišťská nemocnice
Foto: Uherskohradišťská nemocnice
Co se děje 4. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny v Uherskohradišťské nemocnici má nové přístrojové vybavení. Díky speciálnímu laseru může oddělení rozšířit své služby o fyzikální terapii, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Jako jediné pracoviště v nemocnicích Zlínského kraje nově používá rehabilitační oddělení Uherskohradišťské nemocnice vysokovýkonný laser k takzvané MLS laserové terapii. Laser přišel nemocnici na 326 tisíc korun, část zaplatili sponzoři.

Laserová terapie je rychlou a úspěšnou léčbou s dlouhodobým účinkem. Působí současně na bolest, zánět i otok a urychluje rehabilitaci pacienta. "Je to vynikající přístroj, který pomáhá při léčbě artritidy, bolesti kloubů, ramen, páteře, při úrazech jako je podvrtnutí, onemocnění šlach z přetížení, pomáhá léčit takzvaný tenisový loket a podobně," uvedla primářka oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny Jolana Dostálková. Dodala také, že laser nijak nevadí ani při aplikacích na oblast kovových implantátů a pomáhá i při chronických bolestivých stavech nebo při hojení popálenin či bércových vředů.

Ošetření tímto laserem je rychlé, trvá tři až deset minut, pro úspěšnou rehabilitaci je potřeba absolvovat nejméně pět sezení. Jedná se o placenou službu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam