V centru Zlína si běžci vyzkouší trasu festivalového maratonu

foto: Zlinfest.czfoto: Zlinfest.cz
foto: Zlinfest.cz
Co se děje 6. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Zkušební běh centrem Zlína po okruhu Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2017 se uskuteční v pondělí 8. května. Startuje se stejně jako v loni na náměstí Míru v 16 hodin a poběží se pod vedením instruktora kondičního běhu, informovala server Zlin.cz mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

Pro všechny zájemce z řad sportovců i rekreačních běžců je připraven zkušební běh, jehož trasa kopíruje okruh městského půlmaratonu. Ten připravují organizátoři Zlín Film Festivalu jako závěrečnou součást doprovodného programu festivalového týdne. Všichni běžci si tak nanečisto mohou otestovat svou kondici přímo na okruhu o délce deseti a půl kilometru. Vybrat si však mohou i poloviční, tedy pětikilometrový úsek.

Festivalový půlmaraton se uskuteční 3. června. "Nyní máme zaregistrováno přes tisíc účastníků a toto číslo stále narůstá," uvedl vedoucí produkce ZFF Aleš Zábojník a dodal: "Po loňském premiérovém ročníku byla kapacita přihlášených běžců navýšena a již nyní víme, že jejich počet bude oproti minulému ročníku o dost vyšší."

V ceně startovného je opět celá řada atraktivních benefitů pro závodníky jako například batůžek, kvalitní funkční tričko, vstup na večerní koncert v Open Air Zóně filmového festivalu, pamětní medaile, pitný režim na trati i občerstvení po závodě a další.

Závod na 21 kilometrů, 10,5 kilometru a štafetový běh na 4 x 5 kilometrů startuje 3. června v 16 hodin z náměstí Míru. Trasa půlmaratonu povede potom přes Benešovo nábřeží, Podvesnou na Čepkov, Rybníky přes bývalý Baťovský areál zpět na náměstí Míru.

"Rádi bychom upozornili motoristy, že na této trase se v době mezi 16. až 19. hodinou vyskytnou dopravní omezení, a požádali je o trpělivost," řekl spolupořadatel závodu Bohuslav Komín z organizace Běhy Zlín.

Součástí akce bude i festivalový rodinný běh na 1400 metrů, který startuje ve 14 hodin a mohou se jej zúčastnit dospělí s dětmi i junioři.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam