Milionový turnaj pro Adélku už vynesl 210 tisíc korun

Milionový turnaj pro Adélku (Foto: Srdce na pravém místě)Milionový turnaj pro Adélku (Foto: Srdce na pravém místě)
Milionový turnaj pro Adélku (Foto: Srdce na pravém místě)
Co se děje 11. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Ve zlínské hale Euronics se uskutečnil už třetí ročník benefičního fotbalového turnaje pro malou nemocnou Adélku Petříkovou z Kvasic na Kroměřížsku a na účtu se už sešlo přes 210 tisíc korun. Serveru Zlin.cz to řekl předseda pořádajícího spolku Srdce na pravém místě Jakub Kohoutek.

Turnaj je tak přesně ve své polovině. Březnového klání ve skupině A se zúčastnilo pět mužstev, stejný počet se pak proti sobě postavil i v dubnovém druhém turnaji ve skupině B. Celkem  se turnaje účastní 20 týmů složených z firem a organizací ze Zlínského kraje, naposledy se proti sobě postavily týmy České pojišťovny, Reflex Zlín, Greiner Assistec, EYE LEVEL a WrapStyle.

výrobky Radky Volštátové

"Akce měla obrovský úspěch. Firmy se zapojily i mimo startovné 10 000 korun a celkem v průběhu dubna poslali na účet spolku krásných 120 000 korun. Firma EYE LEVEL přijela do Zlína už v předstihu a uspořádala párty v klubu Blok 12. Vybralo se tam 22 000 korun za večer. Firma Greiner Assistec udělala ve firmě sbírku a přispěla částkou 46 000 korun. K tomu se přidala Česká pojišťovna částkou 20 000 korun a zbylé dvě firmy Reflex Zlín a WrapStyle poslali zmiňovaných 10 000 korun. Na turnaji se prodalo ještě několik výrobků od fanynky spolku Radky Volštátové za téměř 2 000 korun," upřesnil Kohoutek.

Vítězem skupiny B se stala Česká pojišťovna a postupuje do finále, které se uskuteční 24. června dopoledne v hale Euronics Zlín. Ještě před finálem se ale uskuteční třetí turnaj 27. května a čtvrtý je pak naplánován na 3. června.

Společná fotografie z turnaje

Turnaj se podle Kohoutka nesl v duchu nabídnutí další pomoci a spolupráce. "Momentálně plánujeme na 24. června společnou akci pro všechny týmy i s rodinami. Těší mě, že po dvou letech práce na propagaci našeho spolku jsou vidět výsledky. O Adélce už ví poměrně dost lidí, znají tento příběh a mluví o nás v okolí. Peníze na transparentní účet chodí od lidí, které už ani neznáme osobně. A to nám dělá velkou radost," doplnil pořadatel akce.

Spolek Srdce na pravém místě rodinu nemocné Adélky podporuje už přes dva roky a příští rok jí chce pomoci financovat byt v Kroměříži v hodnotě asi 1,7 milionu korun. Malá Adélka trpí od narození vzácným syndromem mozku Phelan McDermid.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam