Vládní krizi rozlousknou v Luhačovicích. Bude mít Česko prvního zahraničního premiéra?

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Jana Pravdová 11. 5. 2017 | Zdroj: Jana Pravdová

LUHAČOVICE - Může to být historicky přelomová záležitost. Víkendové svěcení pramenů v Luhačovicích bude kulisou setkání významných politiků. Cíl jediný. Zamést si před vlastním prahem a vyřešit vládní krizi.

Očekává se zastoupení špiček dosud koaličních i dosud opozičních stran. Prezident Zeman se nezúčastní, nahradí ho mluvčí Jiří Ovčáček. "Do Luhačovic se moc těším, mám tam sraz s Petrem Michálkem, ředitelem zlínského divadla, který mne nedávno zviditelnil, chci mu poděkovat a převzít klíče od zlínského divadla, mimochodem bude se na příštích pět let kvůli špatné statice zavírat," sdělil mluvčí.

V polovině května se v Luhačovicích sejdou předsedové stran a hnutí i šéfové obou komor parlamentu.

Jednání politiků za účasti velvyslanců řady zemí je navýsost tajné, v neděli pak posvětí místní farář jeho výsledky u pramene Ottovky.

Podle dosud sporých i sporných informací vede dosavadní totální vládní neshoda k málo obvyklému, ale přece možnému cíli. 

"Měli bychom po shodě všech mít poprvé zahraničního premiéra. Není ale dosud jasné, zda si to v Česku vezme jako bočák na triko Angela Merkelová od sousedů z Německa, Slovák Fico či Rus Medvěděv. A musíme počítat i s tím, že si prezident Zeman domluví v tomto směru čínského premiéra. Věříme i paní Marii Zelníčkové, snad by se mohla přimluvit za americké zastoupení u svého zetě Donalda Trumpa, když se neumí shodnout sami Češi, pomohou jiní," sdělil vládní zdroj, který si přál být jmenován, jemuž ale Zlin.cz nechce tu radost udělat.

 

O autorovi

Jana Pravdová

Mystifikátorka tělem i duší, které není žádná pravda svatá.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam