Zlínská nemocnice má díky dobročinné akci nový ultrazvuk

Co se děje 12. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Nový ultrazvuk za 260 tisíc korun má onkologické oddělení v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně. Jeho nákup umožnil dobročinný projekt nazvaný, Pomáháme onkologii, řekla serveru Zlin.cz mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Nový digitální ultrazvukový systém obsahuje špičkové technologie s jednoduchým ovládáním a je vhodný pro běžná i specializovaná vyšetření. „Vždycky mě překvapí, když někdo sám od sebe začne pomáhat a ještě dokáže přesvědčit další lidi, že má smysl každá koruna, každá drobnost. Díky aktivitám projektu Pomáháme onkologii se my i naši pacienti těšíme z nového ultrazvuku. Za to patří všem dárcům a kupujícím velký dík,“ řekl primář zlínské onkologie Milan Kohoutek.

Projekt vznikl před dvěma lety a aktivně podporuje onkologické oddělení. Cílem je aktivně zapojit zájemce do pomoci onkologii. „Lidé si mohou zakoupit náramky, pilníky či jiné reklamní předměty a veškerý zisk z nákupu putuje na konto projektu,“ popsal základní aktivity zakladatel a autor nápadu Marek Šikula.

Ambasadorem projektu, Pomáháme onkologii, je herec Oldřich Navrátil. „Rád podpořím každou smysluplnou věc. Líbí se mi, že lidé nákupem zdánlivé drobnosti mohou pomáhat a vážně nemocným tak trochu koupit čas, tu nejdražší komoditu na světě,“ uvedl Navrátil.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam