Požár seníku na Kroměřížsku způsobil opilec

Foto: Policie ČRFoto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Hasiči a policie 15. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLOBICE - Za víkendovým požárem seníku ve Zlobicích na Kroměřížsku stojí jednatřicetiletý muž, který uskladněné seno podpálil v opilosti jen tak pro zábavu. S ohněm bojovalo šest jednotek hasičů a zemědělskému družstvu vznikla více než půlmilionová škoda, serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Požár vypukl v sobotu asi hodinu po půlnoci a ještě ten samý den policisté pachatele dopadli. Mladý muž teď čelí obvinění z trestného činu poškození cizí věci a za svůj čin může strávit až tři roky za mřížemi.

"Muž se v noci v podnapilém stavu vracel z hospody. Po cestě ho napadlo, že by mohl něco udělat, a tak se rozhodl, že zapálí seník. Zásadní roli při tom sehrál alkohol. Vstoupil do areálu družstva a vydal se k hale, ve které bylo uskladněno padesát balíků sena. Vytáhl zapalovač a podpálil jeden z balíků. Oheň se začal rychle rozšiřovat na další balíky, později i na stěnu a střechu. Muž zpanikařil a dal se na útěk. V obci narazil na jednoho z místních a řekl mu, že hoří statek. Ten pak zavolal hasiče," popsala událost policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

S ohněm bojovalo celkem šest jednotek hasičů. V těsné blízkosti zasažené budovy bylo v dalším objektu ustájeno asi 200 kusů dobytka. "Naštěstí jsme rozšíření požáru rychlým zásahem zabránili," podotkl mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

Žháře se podařilo policistům usvědčit ještě v ten samý den. "Ke skutku se přiznal a svého jednání velmi litoval," dodala Kyšnerová.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam