Krajská nemocnice ve Zlíně v minulém roce hospodařila se ztrátou více než osm milionů korun

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Politika a ekonomika 15. 5. 2017 | Autor: Redakce

ZLÍN - Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB) v minulém roce hospodařila se ztrátou více než osm milionů korun. Na dnešním zasedání krajského zastupitelstva to řekl člen představenstva KNTB Vlastimil Vajdák. Bývalé vedení nemocnice udávalo za loňský rok zisk 122 000 korun.

Zaúčtovalo ale přitom i očekávané platby, takzvané dohadné položky, ve výši 38 milionů korun. Všechny tyto peníze ale zdravotní pojišťovny nemocnici nakonec nevyplatí. Podle Vajdáka z jednání s nimi vyplynulo, že minulý rok skončí krajská nemocnice pravděpodobně se ztrátou 8,3 milionu korun. Ve ztrátě je nemocnice i letos, ke konci března ztráta činí 19 milionů korun.

Ostatní krajské nemocnice loni podle předběžných výsledků, které zazněly na zastupitelstvu, hospodařily se ziskem. Uherskohradišťská nemocnice vykázala zisk 75,8 milionu, vsetínská 11,9 milionu a kroměřížská asi 11,5 milionu korun. Letos ke konci března měla kroměřížská nemocnice zisk 4,5 milionu, vsetínská 5,8 milionu a uherskohradišťská nemocnice dokonce patnáct milionů korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam