Komedií 1+2=6 baví Slovácké divadlo své diváky už 10 let

Jitka Josková, Zdeněk Trčálek, Tereza Novotná (Foto: Slovácké divadlo)Jitka Josková, Zdeněk Trčálek, Tereza Novotná (Foto: Slovácké divadlo)
Jitka Josková, Zdeněk Trčálek, Tereza Novotná (Foto: Slovácké divadlo)
Kultura 17. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Unikátní komedie 1+2=6 baví diváky Slováckého divadla už 10 let. K výročí chystá divadlo pro publikum speciální dárky, serveru Zlin.cz to řekl herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

Hra pojednává o záletném taxikáři, který má dvě manželky a dělá všechno pro to, aby se na průšvih nepřišlo. Na pomoc si ale pozve svérázného kamaráda, který situaci ještě víc zamotá. "Komedie 1+2=6 je geniálním spojením dvou příběhů, které vznikly s odstupem několika let, a protože na sebe volně navazují, vytvořilo z nich s exklusivním svolením autora Raye Cooneyho Slovácké divadlo komedii jednu. Do výsledné podoby ji upravila dramaturgyně Iva Šulajová a přesně se trefila do vkusu diváků," poznamenal Kubáník. Inscenace režiséra Roberta Bellana má dnes za sebou přes 100 vyprodaných repríz a vidělo ji téměř 40 000 diváků, což je víc, než má Uherské Hradiště obyvatel.

"Desáté narozeniny jsou opravdu výjimečné, a tak na obě představení do konce sezony, tedy květnové a červnové, připravujeme pro publikum speciální dárky. Víc se ale diváci dozvědí až na samotných představeních," uvedl Josef Kubáník a připomněl, že inscenace patří vedle Rychlých šípů a muzikálu Donaha! ke třem nejúspěšnějším v celé historii uherskohradišťské scény.

"Vzpomínám si na první čtenou zkoušku, bylo to u režiséra Bellana na zahradě pod pergolou, byl začátek dubna 2007, byla zima, seděli jsme v bundách u krbu, v kouři a rýpali jsme se v textu a mně to ne a nešlo číst a těšil jsem se, až se prokoktám k závěru hry. Ještě půl roku po té slavné zahajovací zkoušce mně text smrděl jak čerstvě vyuzené prasečí rypáčky," zavzpomínal představitel taxikáře Johna Browna Zdeněk Trčálek.

Inscenace uspěla i u diváků na Grand festivalu smíchu v Pardubicích, odkud si odvezla titul Komedie diváků. V hlavních rolích excelují Jitka Hlaváčová, Tereza Novotná, Zdeněk Trčálek, Josef Kubáník a další. Hudbu napsal Ondřej Gregor Brzobohatý. Nejbližší možnost zhlédnout komedii budou mít diváci ve středu 17. května a v úterý 20. června, vždy od 19.00 hodin. V prodeji zbývají poslední lístky.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam