Osobností roku se ve Zlínském kraji stal lékař František Zábranský

Foto: Jiří BalátFoto: Jiří Balát
Foto: Jiří Balát
Co se děje 17. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Osobností roku 2016 Zlínského kraje se stal lékař František Zábranský, vynikající operatér a školitel mladých lékařů v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí hejtmanství Renata Janečková.

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety Osobnost roku Zlínského kraje se letos konalo už podvanácté. "Nominovaní, kteří se umístili v první desítce, jsou lidé, kteří by mohli bojovat o první příčku, a já jsem velmi rád, že tak významné osobnosti kraj má. První a druhé místo obsadili pochopitelné lékaři, ale navíc lékaři, kteří už za sebou mají velmi dlouhou kariéru. Oba dva ještě pracují. Blahopřeji výherci, bývalému primáři Zábranskému a na druhém místě docentu Karlu Kuběnovi, který dodnes pracuje a to i přesto, že mu bude letos 90 let. Jsou to lidé, kteří celý život více dávali, než dostávali," řekl při slavnostním předávání hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Porota letos vybírala z 29 osobností, které nominovali zastupitelé Zlínského kraje, poslanci, senátoři a europoslanci, starostové obcí s rozšířenou působností, zástupci médií a vítězové ankety předchozích ročníků.

František Zábranský byl nominován již podruhé. V letech 1989 až 2007 zastával funkci primáře gynekologicko-porodnického oddělení ve zlínské nemocnici, za jeho vedení byla postavena nová porodnice s přístavbou operačních sálů a porodního sálu. Byl předsedou endoskopické sekce ČGPS v ČR. Je vynikající operatér a zavedl ve Zlíně moderní operační metody. Má zkušenosti ze zahraničí jak vědecké, tak klinické. Publikuje, přednáší a stále pracuje v Krajské nemocnici T. Bati.

Do desítky oceněných se kromě Zábranského a Kuběny dostala také spisovatelka Alena Bartošíková, majitel Lukromu a FC Fastavu Zlín Zdeněk Červenka, zakladatel prvního republikového Centra dědičných metabolických poruch Josef Hyánek, jednatel společnosti Tescoma Petr Chmela, jednatel  Continental Barum Libor Láznička, kardiolog Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jerguš Mistrík, bývalý ředitel Průmyslových staveb Zlín, spolumajitel MSI a PROJEKTinvest  Josef Mitrenga a ředitel Regionálního výzkumného centra CEBIA - tech, vysokoškolský pedagog Vladimír Vašek.

Fotogalerie: Jiří Balát

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam